25. května 2014 • 22:20

Baník si v Teplicích pojistil záchranu, domácí přišli o poháry

Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Teplic definitivně ztratili šanci na návrat do pohárové Evropy. V předposledním ligovém kole nevyužili penaltu ani patnáctiminutovou přesilovku a jen remizovali s ostravským Baníkem 0:0. Hosté tak získali poslední bod potřebný k záchraně.

FC Baník Ostrava

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jablonský, Hošek, Matula (C) – Nivaldo, Ljevakovič, Ramos (76. Klimpl), Vachoušek (31. Fenin), Litsingi – Salami (76. Bratanovič).

Hosté: Šrom – Sukup, Kaša, Frydrych, Byrtus – Šichor (80. Stronati), de Azevedo, Kukec, Greguš, Svěrkoš (C) (25. Štěpán) – Narh (55. Krmenčík).

5054 diváků

Teplice před zápasem ještě mohly doufat v poháry, ale zápas se jim příliš nepovedl. "Chtěli jsme se rozloučit s fanoušky jiným výsledkem, asi i jinou hrou. Ten zápas byl takový průměrný, střídaly se tam děsivé pasáže s těmi lepšími. Někteří hráči ten zápas úplně nezvládli ve své hlavě a podle toho to vypadalo. Celkově to dokazuje, že naše výkony na jaře jsou hodně nevyrovnané, po dobrém přijde vždycky špatný," hodnotil teplický trenér Zdeněk Ščasný.

V prvním poločase viděli diváci oboustranně neurovnanou hru a nejvíc pozornosti tak poutaly zdravotní problémy dvou bývalých reprezentantů, kterým už dříve kariéru komplikovala zranění kolen.

Už ve 24. minutě si řekl o střídání ostravský kapitán Svěrkoš a šest minut nato za ním zamířil do kabin i teplický Vachoušek. "Svěrkoš chtěl zkusit hrát za každou cenu, ale pak si sám řekl o střídání. Na poslední utkání snad bude ještě v pořádku," řekl ostravský kouč Tomáš Bernady. "Vachoušek má zřejmě utrženou achilovku, aspoň co mi hlásil lékař," dodal Ščasný.

Pak se přece jen začal hrát lepší fotbal. Litsingi se protáhl mezi dvěma obránci a zastavilo ho až podkopnutí od vybíhajícího brankáře Šroma. Ostravský gólman však Litsingiho bojácně kopnutou penaltu zneškodnil.

"Sami jsme si to zkomplikovali, přitom jsme se na tyhle rychlé rozehry od Grigara, která vedla k penaltě, připravovali," mrzelo Bernadyho.

Závěr první půle se změnil ve festival zahozených šancí. Ljevakovič po centru Nivalda hlavičkoval z malého vápna těsně nad ostravskou branku, na druhé straně potom zazdil nečekanou šanci De Azevedo.

Po přestávce se ale na teplická Stínadla vrátila nuda. V pohodě hrající Baník zvládal drobit teplickou snahu o nápor, kterou navíc komplikovaly i časté nepřesnosti. Ostravští sice přišli o stopera Kašu, který podběhl dlouhý centr a pak zavadil o kotníky unikajícího Bratanoviče, ale ani to je příliš mrzet nemuselo.

Domácím se v ofenzivě dál nevedlo a nakonec mohli být spokojeni i s bodem. V 89. minutě při rohu totiž nechali na zadní tyči volného Kukece, jenže ani ten míč do sítě protlačit nedokázal.

"Nebyl to tak kvalitní výkon jako v předchozích zápasech, nedokázali jsme využít některé dobře rozběhnuté akce. Druhý poločas už byl takový taktický, přestáli jsme tam pár šancí díky dobrému výkonu Šroma. Po vyloučení jsme se už stáhli do obrany a ubránili to," dodal Bernady.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.