Autor: jab
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

FOTOGALERIE | Vytřeštěné pohledy, spínání rukou, slzy. Vodopády slz. Toužebně vyhlížené semifinále MS proti Německu se pro brazilské fanoušky změnilo v nejčernější noční můru. Debakl 1:7 bude celá země rozdýchávat ještě hodně dlouho. V několika městech se po utkání rabovalo a dokonce hořely brazilské vlajky i dresy.

Domácí: 90. Oscar

Hosté: 11. T. Müller, 23. Klose, 25. Kroos, 26. Kroos, 29. Khedira, 69. Schürrle, 79. Schürrle

Domácí: César – Maicon, Luiz (C), Dante, Marcelo – Gustavo, Fernandinho (46. Paulinho) – Hulk (46. Ramires), Oscar, Bernard – Fred (70. Willian).

Hosté: Neuer – Lahm (C), J. Boateng, Hummels (46. Mertesacker), Höwedes – Khedira (77. Draxler), Schweinsteiger – T. Müller, Kroos, Özil – Klose (58. Schürrle).

Domácí: Jefferson, Victor, Alves, Maxwell, Henrique, Paulinho, Ramires, Hernanes, Jo, Willian

Hosté: Zieler, Weidenfeller, Durm, Mertesacker, Götze, Großkreutz, Ginter, Schürrle, Draxler, Kramer, Podolski

Domácí: Dante

Rodríguez – Torrentera, Quintero

Estádio Governador Magalhães Pinto, Belo Horizonte

Deset minut. Tak "dlouho" Brazilci udrželi krok s německou fotbalovou mašinou. Jako první se trefil Thomas Müller, ve 23. minutě se Miroslav Klose stal nejlepším střelcem historie MS. Do přestávky přidali Němci ještě tři trefy.

Druhá půle, kterou svými góly orámovali Sami Khedira a dvakrát André Schürrle, byla jen formalitou. Konečná porážka 1:7 vejde do dějin jako historicky největší semifinálová prohra v dějinách fotbalových šampionátů.

A zatímco na stadionu fanoušci plakali, a třeba na útočníka Freda pískali, jinde bylo horko. V centru Belo Horizonty krotili rozvášněné fanoušky policejní těžkooděnci, v Rio de Janeiro hořely brazilské vlajky i dresy. Žluté trikoty, které měly být po finále uctívány.

Nevěřím svým brazilským očím. Brazílie schytala v semifinále rekordní debakl

Tohle nečekal nikdo. Němci zdrtili Brazílii v semifinále MS sedmi gólyFoto Reuters

Slzy a utrpení. Brazilští fotbalisté přichystali pro své fanoušky hrůzné překvapení, když v semifinále MS podlehli Německu 1:7. Řadu příznivců domácích krutý debakl doslova zničil.Foto ČTK