Berbrova minulost v StB delegátům nevadí. Když nikoho neposlal na šibenici... | iSport.cz
7. června 2013 • 04:30

Berbrova minulost v StB delegátům nevadí. Když nikoho neposlal na šibenici...

Autor: iSport.cz, kap
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Bohemians: Ljovinova minela! Ruský zadák daroval gól Budínskému, 2:0
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový šíbr Roman Berbr se přiznal, že pracoval pro komunistickou státní bezpečnost. Že by to ale zabránilo jeho zvolení do křesla místopředsedy FAČR? O tom si nechte jen zdát. Většině oslovených delegátů sobotní valné hromady Berbrova minulost nevadí a ti, kterým vadí, zase mají strach pro něj ruku nezvednout. I přes to, že výzvu Dejme kmotrům červenou podepsalo na webu iSport.cz už téměř 15 tisíc lidí.Většina z oslovených šéfů krajských a okresních svazů, kteří pro Berbra jako jediného kandidáta na místopředsedu za Čechy budou zvedat ruce, na tom jeho spolupráci s komunistickou tajnou policií nevidí nic špatného.

„Znám pana Berbra třicet let, takže to o něm vím. Nikdy jsem s tím neměl problém a mít ani nebudu,“ tvrdí předseda okresního svazu Cheb Jiří Smutný.

„Vůbec mi to nevadí. Poznal jsem ho jako pracovitého člověka, takže pro něj ruku rozhodně zvednu,“ přidává se i šéf okresu Rokycany Václav Havránek, který úřaduje v Berbrově Plzeňském kraji.

„Nevadí mi, co tehdy dělal, jestliže nikoho neposlal za katr nebo na šibenici, jak bylo za minulého režimu dobrým zvykem,“ říká také třeba šéf Středočeského fotbalového svazu Miroslav Liba, který dodává, že na jeho volbě Pelty a Berbra nic nezmění ani „kampaň“ Sportu.

Výzvu Dejme kmotrům červenou můžete podepisovat zde »

Více o tom, jak se někteří delegáti bojí Berbra nepodpořit a anketu mezi šéfy krajských svazů, čtěte v dnešním Sportu!

Dva nejmocnější muži českého fotbalu. Pelta a Berbr
Dva nejmocnější muži českého fotbalu. Pelta a Berbr

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud