Sázkový rekord EURO nepřineslo | iSport.cz
30. června 2008 • 16:20

Sázkový rekord EURO nepřineslo

Autor: ČTK
Sázková kancelář
TOP VIDEA
TOP góly 4. kola: Faltův gól roku, ultra dělovka Holeše či Dramého paráda
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

EURO 2008 očekávanou rekordní sázkařskou žeň nepřinesl, nejvíce sázeným vrcholným turnajem tuzemském trhu kurzových sázek tak zůstalo předloňské fotbalové MS.Letos se ale jednalo o zdaleka největší událost. Jak dnes zjistila ČTK, provozovatelé kurzového sázení byli v součtu úspěšnější a na výhrách vyplatili méně, než činily v součtu jejich přijaté sázky.

Jednička trhu společnost Tipsport přijala sázky za 315 milionů korun, zatímco ke zmíněnému MS 2006 za takřka půl miliardy korun. U Fortuny lidé vsadili za čtvrt miliardy korun a u firem Chance a Synot Tip vždy za takřka sto milionů korun.

Největší ranou bylo pro provozovatele nečekaně brzké vypadnutí české reprezentace. "Podle předpokladů to pro nás byla největší sázkařská událost roku, ale když Češi vypadli už v základní skupině, tak šly tržby zhruba o pětinu dolů," uvedl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek. "Na utkání našich fotbalistů se totiž sázely dvoj až třínásobky toho, co při jiných zápasech," porovnával mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

O odhadem desítky milionů korun tuzemské kanceláře také připravili zahraniční operátoři nabízející internetového sázení, na které české firmy nemají povolení.

Částečnou náplastí byla českým operátorům celková úspěšnost. Po úvodních dvou dnech mistrovství Evropy kanceláře prodělávaly v souboji se sázkaři desítky milionů korun, ale postupně se favoritům, na které většina tipujících nejvíce sází, přestalo tolik dařit.

"Bilance po letošním Euru je mírně v náš prospěch, vyplatili jsme 94 procent všech vkladů zpět," uvedl hlavní bookmaker firmy Fortuna Michal Hanák. V kladných číslech byly i firmy Synot a Chance, společnosti Tipsport a Sazka pak hlásily vyrovnanou bilanci přijatých sázek a výher.

Smolařem sázení byl hráč, jenž ve Fortuně vložil 800.000 korun na výhru českého týmu nad Turky. Turci ale třemi góly za sebou utkání v závěru otočili ve svůj prospěch. Naproti tomu u firmy Chance zase jeden z tipujících v součtu vyhrál přes dva miliony korun, když sázel pravidelně částky kolem 50.000 korun na výsledky zápasů, poločasů a přesné skóre.

Provozovatelé i sázkaři už nyní zbrojí na olympijské hry v Pekingu. "Objem sázek bude také velmi vysoký, nepředpokládáme však, že by byl vyšší než toto ME," uzavřela Jana Pokorná z Chance.

Témata:  sport, fotbal, Euro, sázky
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud