7. června 2012 • 07:10

Hokejový kouč motivoval fotbalisty: Jak mít sportovní orgasmus

Autor: hp, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Singhateha chce půlka ligy, kdo by mohl nahradit Haraslína? Tekijaški do Prahy?
Sionko: Bral bych Nedvěda, Haška a Svědíka. Jak to měl doopravdy s Barákem?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Většinou pracuje u ledu, ale tentokrát udělal výjimku. Trenér hokejistů Liberce Marian Jelínek, jinak také odborník na mentální přípravu, přednesl motivační přednášku českým fotbalistům před startem evropského šampionátu. Video, které jim promítl, si pak prý kapitán Tomáš Rosický vyžádal i s sebou do Polska."Můžete mít natrénované tělo, jak chcete, jenže jestliže se vám do mysli vloudí myšlenky typu 'ty vole, hlavně to neposrat, neudělat chybu a co když nedáme gól' a podobně, je to špatně," vysvětluje svůj základní přístup Jelínek v rozhovoru pro deník Sport.

"Chci v hráčích vyprovokovat, že v každé krizové situaci jsme na hraně žiletky a naše mysl rozhoduje o tom, zda krizovku vezmeme minusově jako hrozbu anebo ji vezmeme jako ohromnou výzvu či jako plusovou enrgii," popisuje kouč, který spolupracuje třeba i s Jaromírem Jágrem.

"A právě naše mysl rozhoduje o tom, zda nás shodí do propadliště poražených, nebo na stupně vítězů. V tom vidím největší rozdíl mezi těmi nejlepšími," dodává Jelínek.

Ten pochválil i kouče fotbalistů Michala Bílka, který hráčům rozdal USB disky s údaji o soupeřích, na které pravděpodobně budou nejvíce narážet.

Český útočník absolvoval vyšetření ultrazvukem a magnetickou rezonancí ve wroclawské vojenské nemocnici – a scan ukázal, že jeho zranění není vážné
Český útočník absolvoval vyšetření ultrazvukem a magnetickou rezonancí ve wroclawské vojenské nemocnici – a scan ukázal, že jeho zranění není vážné

"To je fantastická věc! Každý hráč tam má šot o soupeři, co dělá, jakou má kličku, jak centruje a každý si to bez donucení může pustit třeba večer na pokoji," vyzdvihuje Jelínek, který pomáhal už třeba i fotbalistům Baníku Ostrava před klíčovým zápasem o záchranu proti Žižkovu.

"Takhle plníte před zápasem papiňák, jak to nazývám, a v okamžiku výkopu se na hřišti jakoby rozplynete, čemuž zase říkám sportovní orgasmus. Ale abyste k tomu dospěli, musíte ten papiňák nejprve naplnit," řekl uznávaný motivátor Sportu.

Velký rozhovor s Marianem Jelínkem a spoustu dalšího čtení o EURO najdete ve čtvrtečním Sportu!

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud