Celá země byla s námi, bolí to, zní ze smutné polské kabiny | iSport.cz
17. června 2012 • 11:32

Celá země byla s námi, bolí to, zní ze smutné polské kabiny

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Tři dojmy z Guľova debutu: Plzeň je přímočařejší, zaujal Bucha Tři dojmy z Guľova debutu: Plzeň je přímočařejší, zaujal Bucha
Zlín - Sparta: Dres Petra Lešky byl slavnostně vyvěšen ke stropu zlínské arény Zlín - Sparta: Dres Petra Lešky byl slavnostně vyvěšen ke stropu zlínské arény
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chybělo nám štěstí - tak polští fotbalisté hodnotili sobotní zápas mistrovství Evropy s Českou republikou, ve kterém prohráli 0:1 a nepostoupili do čtvrtfinále. Vyřazení z domácího šampionátu ambiciózní tým od českých fotbalistů hodně bolí. Zatímco soubor Michala Bílka slaví postup do čtvrtfinále, polští fotbalisté spolu s fanoušky smutní."Bolí, že jsme nepostoupili dál. Když jsme jeli na zápas, cítili jsme, že je celá země s námi. Za každou cenu jsme chtěli vyhrát. Vydali jsme ze sebe maximum. Asi něco chybělo, možná štěstí. Je nám to líto. Ale zítra je taky den. Zvedáme hlavy, život nekončí, čekají nás další souboje," řekl novinářům brankář Przemyslaw Tytoń.

"Dlouho jsme o tom mluvili v šatně. Nevím, co se to stalo v druhé půli. V první jsme měli situaci pod kontrolou, měli jsme šance, ve druhé jsme usnuli. Je těžké to nějak zdůvodnit. Je to nejhorší večer v mé fotbalové kariéře," dodal obránce Marcin Wasilewski.

"Po takovém zápase je těžké cokoliv říct. Pravda je taková, že jsme neudělali to, co jsme měli, nepostoupili jsme," poznamenal kapitán polské reprezentace Jakub Blaszczykowski. Posteskl si také nad tím, jak funguje spolupráce mezi reprezentačním týmem a fotbalovým svazem.

"Nemůže to být tak, že před každým zápasem musíme prosit předsedu (fotbalového svazu) o lístky pro své rodinné příslušníky. Pan předseda říká, že má dobrý kontakt s týmem, já jsem si toho nevšiml," podotkl.

Zklamaný hráč Polska Sebastian Boenisch po prohře s ČeskemZklamaný hráč Polska Sebastian Boenisch po prohře s ČeskemFoto EPA

Záložník Rafal Murawski si sypal na hlavu popel za to, že akce, po které Poláci dostali gól, začala u něj. "Ztratil jsem míč a beru to na sebe, i když přiznávám, že jsme měli čas na záchranu situace," uvedl.

"V první půli jsme hráli velmi dobře. Vytvořili jsme si několik příležitostí, a tak to bývá, když je nedokážeme využít. Děkujeme fanouškům, cítili jsme jejich podporu," dodal.

Podle útočníka Roberta Lewandowského rozhodly zápas detaily. Také ujistil zklamané fanoušky, že mužstvo ze sebe vydalo všechno.

"Když vidím, jak nám všichni věřili... Zanedlouho ale začnou kvalifikační zápasy pro další mistrovství a to, co jsme vytvořili, se nemůže promarnit. Nechybělo mnoho a mohli jsme být ve čtvrtfinále," řekl novinářům.

Daniel Kolář utěšuje největší polskou hvězdu, roberta Lewandowského
Daniel Kolář utěšuje největší polskou hvězdu, roberta Lewandowského

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud