Rosický je zpět v Polsku u týmu, hrát ale nejspíš nebude | iSport.cz
19. června 2012 • 12:26

Rosický je zpět v Polsku u týmu, hrát ale nejspíš nebude

Autor: har
TOP VIDEA
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
KARLOS SHOW: O hokejových b(p)itkách a síle mysli. Kouč Jelínek vs. nevěřící Vémola
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO | Tomáš Rosický se vrátil z vyšetření v Praze do Polska k českému týmu. Jeho start ve čtvrtfinále proti Portugalsku se však jeví jako nepravděpodobný. „Uvidíme, jak na tom bude. Ale že by stihl zápas s Portugalci, tomu moc šancí nedávám,“ konstatoval po dopoledním tréninku ve Wroclawi reprezentační manažer Vladimír Šmicer.„Plánuje, že kdyby se cítil dobře, šel by si ještě po příletu něco udělat. Uvidíme, jak se budu cítit,“ dodal Šmicer.

Rosického vyřadili z EURO už po poločase druhého utkání ve skupině s Řeckem bolest achilovky, od té doby je na marodce. V Praze absolvoval procedury na klinice, kterou vede známý fyzioterapeut Pavel Kolář. Přesná diagnóza potíží reprezentačního kapitána zůstává tajemstvím.

Jak se cítí? „Dokud si nezkusí běhat, dá se těžko něco na tohle téma říct,“ odpověděl Šmicer, který s Rosickým mluvil po telefonu.

Vidina návratu českého dispečera do základní sestavy není reálná. I proto, že Rosický už pár dní vůbec netrénuje a přípravu na EURO zmeškal zase kvůli svalovým potížím.

„Jít do zápasu s Portugalci po sedmi dnech nicnedělání, to není vůbec dobré. Potřebujeme, aby Tomáš měl aspoň dva tři dny normálního tréninku za sebou. Tohle už není žádná A-třída, kterou by mohl hrát bez tréninku,“ zdůraznil Šmicer.

Mohl by naskočit aspoň na část utkání? „Kdyby se cítil líp, tak možná. Ale od začátku by to bylo obrovské riziko. Nechceme, aby se mu stalo ještě něco horšího,“ uzavřel Šmicer.

Češi trénovali v neděli za zavřenými dveřmi, na snímku Tomáš Rosický s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem
Češi trénovali v neděli za zavřenými dveřmi, na snímku Tomáš Rosický s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud