Chorvatsko zaplatí za rasistické urážky Balotelliho dva miliony | iSport.cz
19. června 2012 • 18:15

Chorvatsko zaplatí za rasistické urážky Balotelliho dva miliony

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Chorvatší fanoušci způsobili svému svazu problémy
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
MOMENTY sezony 19/20: Dominance Slavie, turbulentní Sparta či koronavirus
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO | Evropská fotbalová unie udělila chorvatskému svazu pokutu 80.000 eur (dva miliony korun) kvůli rasistickému chování a dalším výtržnostem fanoušků v utkání s Itálií na mistrovství Evropy.Chorvatští příznivci během čtvrtečního zápasu v Poznani především uráželi italského útočníka ghanského původu Maria Balotelliho. Podle pozorovatelů na stadionu na něj zhruba 300 fanoušků dělalo opičí zvuky. V sektoru chorvatských diváků se také objevily ultrapravicové a nacionalistické vlajky, navíc fanoušci způsobili zdržení hry házením dýmovnic po vyrovnávacím gólu na konečných 1:1.

"Je to pro nás samozřejmě drastická pokuta. Bohužel chování malé skupiny lidí nesmírně poškozuje naši reputaci a přináší obrovské finanční škody," řekl generální sekretář chorvatského svazu Zorislav Srebrič agentuře Reuters. "Je obtížné se s těmito jednotlivci vyrovnat. Budeme potřebovat silnější preventivní opatření a pomoc fanoušků, abychom je izolovali," dodal.

Už před týdnem dostalo Chorvatsko od UEFA pokutu 25.000 eur za chování fanoušků v úvodním utkání ve skupině C proti Irsku. Jeho příznivci tehdy zapalovali v hledišti petardy a světlice, jeden z nich pronikl na hrací plochu a před střídačkou políbil trenéra Slavena Biliče.

Pro chorvatský tým skončilo Euro pondělní porážkou 0:1 se Španělskem, po které obsadil ve skupině C třetí místo.

UEFA dnes také zahájila disciplinární řízení s německým svazem kvůli neonacistickému transparentu, který zaznamenali pozorovatelé u německých příznivců na zápase s Dánskem. Němci už dostali pokutu 10.000 eur za to, že jejich fandové házeli na portugalské fotbalisty papírové koule.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud