VIDEO: Tady se rozhodne! Stavba varšavského stadionu v 60 vteřinách | iSport.cz
20. června 2012 • 22:00

VIDEO: Tady se rozhodne! Stavba varšavského stadionu v 60 vteřinách

Autor: jab
Z bývalého tržiště jedním z nejdražších stadionů v Evropě. Takovou proměnou prošel Národní stadion ve Varšavě
TOP VIDEA
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
KARLOS SHOW: O hokejových b(p)itkách a síle mysli. Kouč Jelínek vs. nevěřící Vémola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl dějištěm zahajovacího ceremoniálu i otevíracího zápasu EURO, ze všech pořadatelských stadionů stál nejvíce peněz a ve čtvrtek prvně otevře náruč českým fotbalistům. Právě na Národním stadionu ve Varšavě vyzve reprezentace Portugalsko. Podívejte se, jak architektonický skvost vznikal.58 500 a 450 milionů. Dvě cifry charakterizují červenobílý kolos varšavského Národního stadionu výstižně. První udává kapacitu, která z něj dělá po Kyjevě druhý největší stadion letošního EURO, druhá galaktickou sumu, za kterou byl postaven - v eurech (v korunách je to asi 11,25 miliard).

Architektonický návrh vzešel z kanceláří světoznámého studia GMP Architekten, které stavělo stadiony i na MS v Jihoafrické republice.

Stavební práce započaly v říjnu roku 2008 a provázely je komplikace. Proto byl Národní stadion dokončen až v šibeničním termínu 29. ledna 2012. Mnoho vzruchu vyvolalo také umístění, impozantní fotbalový chrám vyrostl na místě největšího tržiště v Evropě.

A právě na „tržišti“ se Češi ve čtvrtek střetnou se sebevědomou portugalskou partou okolo Cristiana Ronalda. Ve hře bude mnoho, semifinále ME. Snad národnímu týmu nevšední prostředí přinese štěstí.

Podívejte se na unikátní videa, která zachycují výstavbu Národního stadionu ve Varšavě zhuštěnou do 60 vteřin.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud