Je to zničující, v kabině jsme plakali, přiznal německý trenér | iSport.cz
29. června 2012 • 13:31

Je to zničující, v kabině jsme plakali, přiznal německý trenér

Autor: ČTK, pj, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN: Stanciu ožil. Kolik šancí vytvoří parťákům s Jabloncem?
Vémolice v kuchyni. Slavný MMA zápasník ukázal, jak si chystá jídlo
VŠECHNA VIDEA ZDE

OHLASY NĚMCŮ | Neřekli jediné slovo. V očích měli slzy. A jen těžce se vzpamatovávali z vyřazení. Němečtí fotbalisté dlouho nemohli uvěřit tomu, že si nezahrají finále EURO 2012 a že se s turnajem loučí po porážce s Itálií (1:2) "už" v semifinále. "V tichosti jsme prohru oplakali," přiznal kouč Joachim Löw.Když vstoupil do kabiny, hráči v tichosti seděli na svých místech. Ani nešpitli. "U někoho jsem viděl slzy," prozradil zklamaný trenér Německa. "Nikdo neřekl jediné slovo, bylo tam ohromné ticho."

Němci dlouho procházeli šampionátem bez zaváhání, jako jediní vyhráli všechny tři zápasy ve skupině i čtvrtfinále, než jim ve čtvrtek v semifinále opět vystavila stop squadra azzura - nejméně oblíbený soupeř.

Němci ho neporazili v soutěžním utkání ani na osmý pokus a po prohře 1:2 litovali hlavně chyb v obraně, jimiž soupeři sami pomohli k poločasovému vedení o dva góly.

"Italové nás potrestali po našich zaváhání. To je pak těžké se vrátit do zápasu, když s takovým týmem prohráváte 0:2," uvedl Löw.

"Itálie se ukázala jako příliš vysoká překážka," doplnil ho útočník Miroslav Klose. "Možná, že jsme někde vzadu v hlavě mysleli na to, že jsme je na velkém turnaji nikdy neporazili. Nějaký čas bude trvat, než strávíme tuhle porážku," dodal čtyřiatřicetiletý kanonýr.

Němci věřili, že konečně neúspěšnou sérii s Itálií zlomí. Mnoho odborníků jim dokonce dávalo větší šance na titul než obhájci prvenství Španělsku. S neoblíbeným soupeřem ale znovu propadli a na triumf na velké akci čekají už 16 let.

Zklamaný kapitán Německa Lahm po prohře s Itálií 1:2Zklamaný kapitán Německa Lahm po prohře s Itálií 1:2Foto EPA
"Je to velmi hořké. Udělali jsme hloupé chyby. Mrzí to o to víc, že náš tým má velký potenciál," posteskl si kapitán Philipp Lahm.

Němci si po vyřazení vyčítali, že soupeři ulehčili cestu za vítězstvím mnoha chybami v obraně. Před prvním gólem nechali zacentrovat Antonia Cassana a z malého vápna hlavičkovat Maria Balotelliho, před druhou trefou soupeřův útočník s ghanskými kořeny zase zůstal sám za obranou.

"Dvakrát jsme byli neopatrní a dvakrát jsme za to zaplatili. K centru před prvním gólem vůbec nemělo dojít, poté jsme nechali projít dlouhý míč, místo abychom lépe uzavřeli prostor. Pak už bylo těžké otočit zápas proti tak silnému soupeři," konstatoval trenér Löw.

Němci navzdory vyřazení nehodnotí šampionát negativně a neplánují žádné velké změny.

"Samozřejmě jsme zklamaní, ale tým ukázal duši a celkově to byl dobrý turnaj. Měli jsme nejmladší tým na turnaji, vyhráli jsme všechny zápasy ve skupině. Fotbalový život jde dál a až strávíme tuhle porážku, tým najde motivaci získávat tituly a bude se dál vyvíjet," dodal německý kouč.

Naštvaný německý kouč Joachim Löw v průběhu semifinále proti Itálii
Naštvaný německý kouč Joachim Löw v průběhu semifinále proti Itálii

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud