Čtyři hvězdy proti jediné, zpívali Italové. Ale byli v menšině | iSport.cz
1. července 2012 • 20:26

Čtyři hvězdy proti jediné, zpívali Italové. Ale byli v menšině

Autor: kah
Španělský fanoušek zamířil na finále v Kyjevě s jmenovkou na dresu "Panenka Ramos".
TOP VIDEA
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
KARLOS SHOW: O hokejových b(p)itkách a síle mysli. Kouč Jelínek vs. nevěřící Vémola
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KYJEVA | Zatímco obyvatelé Kyjeva se v horký nedělní den vyrazili raději koupat do Dněpru, fanoušci z celé Evropy brázdili rozlehlé bulváry hlavního města Ukrajiny. Z hlediska počtu příznivců mělo převahu Španělsko.Centrum města byla pro automobilovou dopravu zavřené, a tak mohli fanoušci chodit napříč ulicemi. Během dne se jich nejvíce srocovalo v okolí fan zóny. Převahu měly žluto-červené dresy, Italů bylo méně.

Někteří z nich tak aspoň dávali najevo svou převahu v počtu titulů mistrů světa. „Čtyři hvězdy proti jediné,“ zpívali v narážce na poměr mezi oběma zeměmi.

Španělé si to nenechali zkazit. Jeden z nich přijel z Madridu a pro finále se vybavil novým dresem. Nad číslem patnáct měl napsáno Panenka Ramos. „Nechal jsem si to udělat. Nevím, jestli jsem jediný, ale moc nás nebude. Panenkova penalta se mi vždycky líbila a Sergio to udělal skvěle,“ vyprávěl.

V Kyjevě se nepohybovali jen příznivci obou finalistů. Velmi slyšet byli jako tradičně Poláci se svým pokřikem „Polska bialo-czerwony“. Pochopitelně byli k vidění i domácí fanoušci a další, kteří měli smůlu, že se jejich týmy do finále EURO 2012 nedostaly.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud