9. června 2016 • 15:49

EURO 2016 v televizi je v Česku volně. Jak to mají jinde ve světě?

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stačí mít anténu a televizi a nepřijdete během EURO o žádný zápas. Tak to platí ve většině evropských zemí včetně Česka, kde nabídne přenosy ČT. Ačkoliv se stále více špičkových sportovních událostí stěhuje na placené kanály, v tomto případě zůstává vždy alespoň část mistrovství v Evropě dostupná na volně šiřitelných stanicích. Podívejte se, jak se dá sledovat evropský šampionát po světě.Všechny zápasy zdarma

Česká republika patří do skupiny 26 zemí, které mají na základě dohody Evropské vysílací unie EBU s UEFA jistotu, že uvidí všechny zápasy šampionátu na volně šiřitelných kanálech. Pokud během šampionátu vyrazíte na dovolenou na Slovensko, do Chorvatska, Maďarska, Švýcarska či Portugalska, dostanete stejný komfort.

Stejná situace na základě dalších smluv panuje třeba i v Německu, kde zápasy přenáší ARD a ZDF. Přitom domácí soutěž tam vysílají pouze placené kanály, které nově uzavřely rekordní kontrakt v hodnotě 125 miliard korun.

Ve Velké Británii se o zápasy dělí veřejnoprávní BBC a komerční ITV, finále budou vysílat obě televize.

Část zápasů zdarma

V řadě velkých fotbalových zemí se musí o zápasy podělit placené a neplacené televizní stanice. Ve Francii mají fanoušci jistotu, že bez placení uvidí pouze zápasy domácího týmu a finále, všechny zápasy pak bude vysílat placená beIN Sports. Ve Španělsku a Itálii je nabídka širší – 23 zápasů volně, 28 zápasů pouze na placených kanálech.

Všechny zápasy placené

To je případ především mimoevropských lokalit. Ve Spojených státech bude vysílat celé EURO na svých stanicích ESPN, prodaná jsou práva do Indie, Afriky, či Austrálie.

Více o EURO 2016 čtěte ZDE>>>

720p 480p 360p 240p
Který jazyk chcete? Jak Čech odpovídal anglicky, španělsky a francouzsky

Na koho se Češi těší na EURO? Já na Modriče, je to obrovský sympaťák, říká Krejčí

720p 480p 360p 240p
Na český trénink dorazily tisíce diváků, Čech dal rukavice zraněnému fanouškovi
 

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze