11. června 2016 • 12:12

Češi na EURO: Pohoda a legrácky. Zápasník Vrba „škrtil“ mluvčího

Autor:
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | Sobotní dopoledne na stadionu v Tours? V táboře české fotbalové reprezentace na EURO zatím samé úsměvy, legrácky a pozitivní nálada. Odvázal se i trenér Pavel Vrba. V úvodní čtvrthodince otevřené pro novináře na trávníku vtipkoval s tiskovým mluvčím Ondřejem Lípou. Vzal ho do kravaty a fotografům tak nabídl vděčné snímky.Čeští fotbalisté si v Tours naposledy zatrénovali před nedělním odletem do Toulouse. Tam o den později v 15 hodin vstoupí do evropského šampionátu proti Španělsku. „Čeká nás těžký soupeř, ale i na favorita se dá zahrát,“ burcoval už v pátek obránce David Limberský.

Zatím se česká družina snaží udržovat v pozitivní náladě. V úvodní otevřené patnáctiminutovce sobotního tréninku tým samozřejmě ještě nenacvičoval konkrétní věci na Španělsko, to si trenér Vrba nechal až na uzavřenou část přípravy.

Že tys jim něco prozradil! Český kouč Pavel Vrba na tréninku vtipkuje s mluvčím reprezentace Ondřejem Lípou
Že tys jim něco prozradil! Český kouč Pavel Vrba na tréninku vtipkuje s mluvčím reprezentace Ondřejem Lípou

V části, kterou mohli sledovat novináři, ukázal český kouč veselou tvář. Když se hráči rozcvičovali, debatoval s tiskovým mluvčím Ondřejem Lípou. Pak ho v legraci chytil do kravaty, možná, aby náhodou něco nevyzradil přítomným žurnalistům. „To máte záběry, co?“ zahlásil Vrba směrem k fotografům.

Trenér nevypadal, že by se měl z blížícího startu EURO sesypat, jak v nadsázce prohlásil český kapitán Tomáš Rosický. Legrace ale půjde už brzy stranou. V neděli po obědě se tým letecky přesune do Toulouse. Tam absolvuje předzápasový trénink a v pondělí od 15 hodin se půjde na věc.

Z pohledu českého týmu je důležité, že i na sobotním tréninku bylo přítomných všech 23 hráčů, všichni bez zdravotních obtíží a připravení na start velkého turnaje. „Já se těším na každý zápas, určitě i proti Španělům. Viděli jsme video, je to trošku fofr. Ale dá se hrát s každým,“ řekl obránce Pavel Kadeřábek.

Vše o EURO 2016 najdete ZDE »

Rosický proti Španělům v útoku? Vrba o té variantě přemýšlí

De Geův skandál? Jsme v šoku, říká španělský novinář

Který jazyk chcete? Jak Čech odpovídal anglicky, španělsky a francouzsky

Fotbalisty přijal starosta Tours. Mít je tady je dvojnásobná radost, řekl

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze