9. července 2016 • 14:30

Na EURO neměl být, teď září. Do hlavy mi to nestoupne, tvrdí posila Barcelony

Autor: ,
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Červenec má zatím za sebou jen devět dní, francouzský obránce Samuel Umtiti už však s jistotou může říct, že prožívá nejlepší měsíc v kariéře. Dvaadvacetiletý fotbalista ve čtvrtfinále a semifinále mistrovství Evropy odehrál první dva zápasy za reprezentaci a doufá, že štěstí ho neopustí ani v nedělním finále proti Portugalsku a potvrdí se otřepané do třetice všeho dobrého."Zatím to byl zatraceně podařený červenec. Věřím, že to ještě vydrží," citoval server FIFA Umtitiho, který se během pár dní vyšvihnul z náhradníka do základní sestavy. Původně nebyl ani v nominaci, do které se dostal až po zranění Jérémyho Mathieua a Raphaëla Varaneho.

"Přiznám se, že se s těmi změnami ještě pořád sžívám. Ale do hlavy mi to nestoupne," řekl Umtiti, který nedávno přestoupil z Lyonu do Barcelony. "Jsem docela flegmatik a beru to, jak to přijde. Ale snažím se co nejvíc si to užít, protože by mě ani ve snu nenapadlo, že tady (na ME) dneska budu," dodal.

Další šanci Umtiti dostal, když Adil Rami nemohl nastoupit kvůli trestu za žluté karty ve čtvrtfinále proti Islandu a už ji nepustil. Při výhře 5:2 odehrál celý zápas a stejnou důvěru mu dal trenér Didier Deschamps i v semifinále proti mistrům světa z Německa, které Francie vyhrála 2:0.

"Cítil jsem se dobře, takže jsem se snažil být v klidu a hrát tak, jak jsem byl zvyklý z klubu. Když nastoupíte proti takovým hráčům, tak vás to vybičuje," uvedl Umtiti. "Ale nebudeme si nic nalhávat, hrát druhý zápas za reprezentaci zrovna proti Německu není úplně běžná věc," dodal s úsměvem.

Francouzští fotbalisté jásají, právě postoupili do finále mistrovství Evropy
Francouzští fotbalisté jásají, právě postoupili do finále mistrovství Evropy

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze