EURO 2020 | České plány před EURO: Itálie i generálka v Praze, řeší se daleká cesta | iSport.cz
9. prosince 2019 • 12:20

České plány před EURO: Itálie i generálka v Praze, řeší se daleká cesta

Autor: jon, ČTK
TOP VIDEA
Tři dojmy z Guľova debutu: Plzeň je přímočařejší, zaujal Bucha Tři dojmy z Guľova debutu: Plzeň je přímočařejší, zaujal Bucha
Zlín - Sparta: Dres Petra Lešky byl slavnostně vyvěšen ke stropu zlínské arény Zlín - Sparta: Dres Petra Lešky byl slavnostně vyvěšen ke stropu zlínské arény
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropský šampionát je ještě poměrně daleko, přesto už nyní česká fotbalová reprezentace zveřejnila svůj program před EURO 2020. Národní tým se v přípravě na začátku června utká s Itálií (4. června) a Rakouskem (7. června), na severu Itálie čeká mužstvo Jaroslava Šilhavého i kemp před vypuknutím turnaje. Během turnaje budou Češi bydlet ve skotském Edinburghu, odkud je čeká přesun na dva zápasy do Glasgow (proti mužstvu z jarní kvalifikace Ligy národů a Chorvatsku), závěrečný duel skupiny odehrají v Londýně proti Anglii.Češi vstoupí do ME 15. června v Glasgow soubojem s vítězem play off Ligy národů C, jímž bude Skotsko, Norsko, Srbsko, nebo Izrael. Na stejném místě se 19. června střetnou s Chorvatskem a základní skupinu D uzavřou na londýnském stadionu Wembley 23. června proti domácí Anglii.

Jaký program hráče před samotným výkopem na turnaji čeká? Národní tým se sejde 30. května v Praze, o den později odletí na tréninkový kemp do Itálie. Tam vyzve domácí čtyřnásobné světové šampiony, kteří v kvalifikační skupině vyhráli všech deset zápasů. Do Česka se reprezentace vrátí 6. června a den nato nastoupí proti Rakousku pravděpodobně v Praze.

„Oba jsou to výborní soupeři. Přesně takoví, kteří nás čekají na Euru. Jsem spokojený a věřím, že nás tyto týmy prověří,“ řekl kouč Šilhavý na tiskové konferenci.

Červnový program české fotbalové reprezentace před EURO 2020

Zatím není jisté, kde se zápas s Itálií uskuteční. „Sami to nevíme. Intenzivně spolupracujeme s italskou stranou a hledáme vhodné místo pro přípravný kemp z pohledu našeho národního týmu a hledáme i variantu stadionu, na kterém s nimi utkání odehrajeme. Budeme se to snažit zprostředkovat co nejrychleji,“ uvedl předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.

Češi nebudou během šampionátu ubytovaní v Glasgow, protože si ho zarezervovalo skotské národní mužstvo jako případný pořadatel Eura. Ve hře bylo i další skotské město Sterling, ale přednost dostal Edinburgh.

Češi před turnajem odehrají ještě dvě přípravná utkání v rámci březnového srazu. „Jednání jsou komplikovanější. Chceme mít tuhle část uzavřenou ještě před koncem roku, pak zveřejníme konkrétní informaci,“ prohlásil Malík.

Už dříve se mluvilo o tom, že Češi odehrají zápasy mimo Evropu, pravděpodobně v Asii nebo v Americe. Tahle snaha, aby mužstvo hrálo ve venkovním prostředí, nadále platí.

Češi před Eurem vyzvou Itálii a Rakousko. Chtěli nás i Španělé, řekl Malík

 

EURO 2020 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2020 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2020 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale bude v roce 2020 ve znamení dvanáctek. Proběhne od 12. června do 12. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí.

FORTUNA:LIGA 2019/2020 Liga mistrů 2019/2020 Slavia v Lize mistrů

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud