EURO 2020 | České plány před EURO: Itálie i generálka v Praze, řeší se daleká cesta | iSport.cz
9. prosince 2019 • 12:20

České plány před EURO: Itálie i generálka v Praze, řeší se daleká cesta

Autor: jon, ČTK
TOP VIDEA
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
SESTŘIH: Sparta - Ústí nad Labem 1:0. Po přestávce rozhodl Sáček SESTŘIH: Sparta - Ústí nad Labem 1:0. Po přestávce rozhodl Sáček
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropský šampionát je ještě poměrně daleko, přesto už nyní česká fotbalová reprezentace zveřejnila svůj program před EURO 2020. Národní tým se v přípravě na začátku června utká s Itálií (4. června) a Rakouskem (7. června), na severu Itálie čeká mužstvo Jaroslava Šilhavého i kemp před vypuknutím turnaje. Během turnaje budou Češi bydlet ve skotském Edinburghu, odkud je čeká přesun na dva zápasy do Glasgow (proti mužstvu z jarní kvalifikace Ligy národů a Chorvatsku), závěrečný duel skupiny odehrají v Londýně proti Anglii.Češi vstoupí do ME 15. června v Glasgow soubojem s vítězem play off Ligy národů C, jímž bude Skotsko, Norsko, Srbsko, nebo Izrael. Na stejném místě se 19. června střetnou s Chorvatskem a základní skupinu D uzavřou na londýnském stadionu Wembley 23. června proti domácí Anglii.

Jaký program hráče před samotným výkopem na turnaji čeká? Národní tým se sejde 30. května v Praze, o den později odletí na tréninkový kemp do Itálie. Tam vyzve domácí čtyřnásobné světové šampiony, kteří v kvalifikační skupině vyhráli všech deset zápasů. Do Česka se reprezentace vrátí 6. června a den nato nastoupí proti Rakousku pravděpodobně v Praze.

„Oba jsou to výborní soupeři. Přesně takoví, kteří nás čekají na Euru. Jsem spokojený a věřím, že nás tyto týmy prověří,“ řekl kouč Šilhavý na tiskové konferenci.

Červnový program české fotbalové reprezentace před EURO 2020

Zatím není jisté, kde se zápas s Itálií uskuteční. „Sami to nevíme. Intenzivně spolupracujeme s italskou stranou a hledáme vhodné místo pro přípravný kemp z pohledu našeho národního týmu a hledáme i variantu stadionu, na kterém s nimi utkání odehrajeme. Budeme se to snažit zprostředkovat co nejrychleji,“ uvedl předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.

Češi nebudou během šampionátu ubytovaní v Glasgow, protože si ho zarezervovalo skotské národní mužstvo jako případný pořadatel Eura. Ve hře bylo i další skotské město Sterling, ale přednost dostal Edinburgh.

Češi před turnajem odehrají ještě dvě přípravná utkání v rámci březnového srazu. „Jednání jsou komplikovanější. Chceme mít tuhle část uzavřenou ještě před koncem roku, pak zveřejníme konkrétní informaci,“ prohlásil Malík.

Už dříve se mluvilo o tom, že Češi odehrají zápasy mimo Evropu, pravděpodobně v Asii nebo v Americe. Tahle snaha, aby mužstvo hrálo ve venkovním prostředí, nadále platí.

Češi před Eurem vyzvou Itálii a Rakousko. Chtěli nás i Španělé, řekl Malík

 

EURO 2020 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2020 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2020 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale bude v roce 2020 ve znamení dvanáctek. Proběhne od 12. června do 12. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí.

FORTUNA:LIGA 2019/2020 Liga mistrů 2019/2020 Slavia v Lize mistrů

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud