EURO 2020 | Tady budou bydlet Češi na EURO! Luxus v Edinburghu, na trénink pěšky | iSport.cz
9. prosince 2019 • 14:20

Tady budou bydlet Češi na EURO! Luxus v Edinburghu, na trénink pěšky

Autor: jon
TOP VIDEA
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
SESTŘIH: Sparta - Ústí nad Labem 1:0. Po přestávce rozhodl Sáček SESTŘIH: Sparta - Ústí nad Labem 1:0. Po přestávce rozhodl Sáček
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenhle servis musí být pro úspěch na turnaji dokonalý. Vedení české fotbalové reprezentace už několik měsíců před zahajovacím výkopem na EURO 2020 dojednalo místo, kde národní mužstvo rozbalí svůj základní tábor během turnaje. Parta pod vedením Jaroslava Šilhavého se ubytuje v Edinburghu v luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu Courtyard spadajícím do sítě Marriott. Kousek od hotelu dostane k dispozici i nedávno otevřený tréninkový areál skotského sportovního centra Oriam. „Musím kluky z vedení pochválit,“ culil se trenér Jaroslav Šilhavý, který už místo ve Skotsku minulý týden osobně navštívil.Češi odehrají první dva zápasy základní skupiny (proti postupujícímu týmu z jarní kvalifikace Ligy národů a proti Chorvatsku) v Glasgow, jednom z dvanácti pořadatelských měst nadcházejícího evropského šampionátu.

Přímo ve skotské metropoli ubytovaní nebudou, protože si ji zarezervovalo domácí národní mužstvo jako případný pořadatel EURO. Ve hře bylo i další skotské město Sterling, ale přednost dostal Edinburgh.

„Tím, že jsem ve Skotsku nějakou dobu působil, tak to tam dobře znám. Edinburgh je necelou hodinu cesty po dálnici do Glasgow. Využijeme hotel Courtyard Edinburgh West přímo vedle tréninkového centra. Nemusíme tam jezdit autobusem, hráči si vezmou věci do ruky a za dvě minuty jsme na hřišti,“ vysvětlil manažer reprezentace Libor Sionko.

Hotel Courtyard Edinburgh, kde budou během EURO 2020 bydlet čeští fotbalisté
Hotel Courtyard Edinburgh, kde budou během EURO 2020 bydlet čeští fotbalisté

A podle dostupných obrázků i referencí zákazníků vybral český realizační tým opravdu dobře. Čtyřhvězdičkový hotelový komplex nabízí veškerý myslitelný komfort, pohodlné, luxusně vybavené pokoje i další zázemí potřebné k regeneraci a odpočinku mezi zápasy. Dvoulůžkový pokoj stojí na jednu noc od 3 500 korun (údaje na booking.com), reprezentace bude mít cenu upravenou.

Výběr místa osobně dozoroval i Jaroslav Šilhavý. „Musím kluky pochválit, byli jsme se tam podívat ve čtvrtek. Počasí bylo typicky skotské, ale podmínky, co se týká města a polohy hotelu, jsou super. Jde o klidné místo, máme tam všechno blízko, to je důležité. Já jsem spokojený,“ hodnotil reprezentační trenér.

Velkou výhodou je, že v blízkosti hotelu se nachází i tréninkový areál, kde se mužstvo bude chystat na zápasy. „Ve sportovním středisku Oriam jsou veškeré vymoženosti přes umělou trávu pod zastřešením, po fitness a regenerační věci. Za nás ideální varianta,“ přiblížil Sionko krásný komplex vybudovaný v roce 2016.

Volba zázemí pro turnaj bývá jedním z důležitých prvků pro úspěch na turnaji, hráči a realizační tým tam stráví dlouhou dobu. Mužstvo oldetí do Skotska 10. června, 15. hraje první utkání, 19. druhý zápas s Chorvatskem. Skupinu končí 23. června v Londýně proti Anglii, kam se z Glasgow přesune den před výkopem.

V obsáhlé GALERII uvnitř článku se podívejte, na jaké zázemí se může těšit český národní tým během základní skupiny EURO 2020.

Velkolepý Hampden Park: Prošli jsme stadion, kde Češi rozehrají EURO

Dočkal o EURO 2020 i svém návratu: Chtěl bych se zapojit do zimní přípravy

Los EURO 2020: Češi se vyhnuli Baku a vrátí se do Wembley

Tři trenérské vzory Jaroslava Šilhavého. Kým se inspiruje?

 

EURO 2020 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2020 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2020 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale bude v roce 2020 ve znamení dvanáctek. Proběhne od 12. června do 12. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí.

FORTUNA:LIGA 2019/2020 Liga mistrů 2019/2020 Slavia v Lize mistrů

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud