HurriKane: posedlý fotbalem! Příběh anglické hvězdy i jak ho vychytat | iSport.cz
Radek Špryňar
20. března 2019 • 12:20

HurriKane: posedlý fotbalem! Příběh anglické hvězdy i jak ho vychytat

TOP VIDEA
TOP 5 motorsport filmů: Rallye smrti, ale i Rivalové či Ford vs. Ferrari
Nejlepší fotbalista v lize: Koho zvolili redaktoři Sportu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pátek s ním budou mít Češi zatraceně těžkou práci. Národní tým bude čelit umění nejlepšího střelce z loňského mistrovství světa v Rusku. Kdo je vlastně Harry Kane? Jasně, kapitán Albionu a kanonýr Tottenhamu. Jenže taky chlápek, který mohl reprezentovat Irsko, dávat góly za Arsenal, ale i sportovní šílenec, jenž by se rád stal kickerem v americké NFL. Prosím, seznamte se s fotbalistou posedlým zlepšováním vlastní dokonalosti. V zamčené části článku najdete i rozhovor s reprezentačním koučem brankářů Radkem Černým, který v Anglii dříve působil a Kaneovy silné stránky analyzoval.Má vzezření absolutní filmové superstar. Blonďaté vlasy vždy pečlivě učesané, výrazný nos, ve tváři ostré rysy. Zástupy fanynek propadají kouzlu jeho modrých očí. Jenže mají smůlu. Pětadvacetiletý vůdce anglické reprezentace je už od střední školy zahleděn do Katie Goodlandové, s kterou je ženatý a společně vychovávají dceru Ivy Jane.

„The HurriKane“, jak zní jeho přezdívka, chodil v Chingfordu v severním Londýně do stejné školy jako legendární David Beckham. „Byl chytrý a velmi pokorný,“ prohlásil o něm učitel angličtiny Denis McElligott v rozhlasovém pořadu pro BBC Radio 5 a také trenér tamního fotbalového týmu. „Jaká byla naše taktika? Jen to dejte Harrymu,“ směje se.

O malém Kaneovi se vědělo, už v osmi letech se o něj začal zajímat slavný Arsenal. Nicméně do obchodu nakonec nešel. Důvod? Sledovaný prcek byl poněkud obtloustlý. Akademii Arsenalu měl tehdy na starosti Liam Brady, jenž připustil, že hlavních důvodem, proč ho nechali být, byla nadváha. „Byl trochu baculatý, nebyl velmi atletický, ale udělali jsme chybu,“ férově přiznal.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud