Chvíle hrůzy, švýcarská hvězda v bezvědomí. Přesto Schär zápas dohrál | iSport.cz
24. března 2019 • 04:40

Chvíle hrůzy, švýcarská hvězda v bezvědomí. Přesto Schär zápas dohrál

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
RUDEJ FANDA: Sparta dopředu? Jak Hřebíkův kosočtverec! Z Beaugela je Tecl kola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Děsivý zážitek si z prvního duelu kvalifikace EURO 2020 odnesli fotbalisté Švýcarska a Gruzie. Po jednom z rohových kopů se hlavami střetli Fabian Schär a Jemal Tabidze, načež Švýcar zůstal po nárazu ležet v bezvědomí na trávníku. K překvapení všech mu ale poté co se probral, bylo umožněno sobotní utkání dohrát. Mohl tak pomoci reprezentaci Helvétského kříže k výhře 2:0.Běžela 24. minuta zápasu kvalifikace EURO 2020 mezi Gruzií a Švýcarskem, když hosté zahrávali rohový kop. Místo šance na skórování ale po standardní situaci následovaly chvíle, na které se hráčům ani jedné z reprezentací nebude vzpomínat hezky.

Centr Ricarda Rodrigueze se snesl do prostoru nad Jemalem Tabidzem a Fabianem Schärem. Domácí fotbalista míč odhlavičkoval, ale následně se střetly hlavy obou fotbalistů. Gruzínec odnesl souboj krvavým šrámem a dohrával se zafačovanou hlavou. V daný moment ale dopadl hůře švýcarský stoper.

Bezprostředně po střetu hlav se mu podlomily nohy a v bezvědomí zůstal nehybně ležet na trávníku. Okamžitě se k němu seběhli hráči obou týmů a otočili ho do stabilizované polohy. Zároveň začali rychle přivolávat lékařský personál.

Naštěstí se podařilo sedmadvacetiletého obránce probrat a po čtyřech minutách se postavil zpět na nohy. Následovalo však velké překvapení, když mu švýcarští lékaři, a také rozhodčí, dovolili pokračovat v zápase.

Schär tak svým výkonem nakonec mohl přispět k výhře Švýcarů 2:0, kterou zařídili trefami ve druhém poločase Steven Zuber a Denis Zakaria.

Fabian Schär zůstal po střetu hlavami s Gruzíncem Jemalem Tabidzem ležet v bezvědomí na trávníku. Přesto poté utkání dohrál
Fabian Schär zůstal po střetu hlavami s Gruzíncem Jemalem Tabidzem ležet v bezvědomí na trávníku. Přesto poté utkání dohrál

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud