EURO 2021 | Vízek: Čtyři body jsem nečekal. Chválím rozhodčí. Žertoval s pitím | iSport.cz
19. června 2021 • 04:50

Vízek: Čtyři body jsem nečekal. Chválím rozhodčí. Žertoval s pitím

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
5
TOP VIDEA
Hráči z předinternetové doby: Je dobrá nebo špatná střela, ale ani dobrá střela nemusí dopadnout do obroučky
OH naruby: potlesk pro Seemanovou, pochopení pro Bilesovou a kérky s kruhy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští reprezentanti mají k jistotě účasti mezi elitní šestnáctkou EURO blízko. A mohlo být ještě lépe. Když Patrik Schick proměnil penaltu, nad Chorvatskem vedli. Po přestávce ale určil Ivan Perišič konečný výsledek 1:1, který přináší ještě nejistotu. „Tahle remíza mě mrzí, měli jsme na víc,“ uvedl po utkání ve Studiu deníku Sport fotbalový internacionál Ladislav Vízek. Kromě českých výkonů ho na šampionátu mile překvapují i sudí. A došlo i na fór s pitím na stole.  Kál se. Hned několikrát. Před vypuknutím evropského šampionátu Ladislav Vízek pronesl, že Češi neuhrají ani bod. Jeho proroctví vzalo za své už při první výhře party Jaroslava Šilhavého nad Skoty (2:0), navíc v pátek přistál na konto národního týmu další bod po remíze 1:1 s Chorvatskem.

A podle Vízka nemuselo zůstat jen u něj. Češi měli na víc. „Naše malinko zastrašil inkasovaný gól. Škoda podklouznutí Coufala, jinak by Perišičovu střelu určitě zablokoval. Po gólu jsme se báli jít dopředu ve větším počtu. I fantom Schick šel ze hřiště dolů, což ukazovalo, že nám remíza stačila,“ podotkl Vízek, který ve Studiu deníku Sport humorně parodoval Cristiana Ronalda. Ten na tiskové konferenci odstranil ze stolku láhve s colou. Vízek odsunul sklenku s vodou a přisunul si plechovky s pivem.

Ačkoliv reprezentaci před EURO nevěřil, nyní to vidí zlatý medailista z moskevské olympiády 1980 lépe. „Absolutně jsem nečekal, že budeme mít po dvou zápasech čtyři body. Nechci to zakřiknout, ale kluci si půjdou do Wembley hlavně zahrát. Když jsem je viděl po Chorvatech hopsat, tak asi vědí, na co mají. Čeká nás Anglie a věřím, že to našim klukům bude slušet, víc si dovolí a ukážou ještě lepší tvář. Něco mi říká, že to tak bude. Kolektivně na to mají. Věřím, že uvidíme fotbal, jaký jsme od našeho týmu ještě neviděli,“ uvedl Vízek.

Češi v případě vítězství nad Anglií mohou celou skupinu vyhrát. Pak by však hrozil soupeř ze „skupiny smrti“, ve které jsou Francie, Německo a Portugalsko. Výhodněji se jeví druhé místo. „Nedá se podle toho hrát. Vím, že to hýbe mozky trenérů a hráčů, ale jak přejdou lajnu a stoupnou na hřiště, tak budou hrát nejlépe, jak umí. Na hřišti na to myslet nebudou,“ byl přesvědčený Vízek.

EURO 2021: To není penalta, tvrdil Lineker. Ve studiu iSport to Vízek viděl jinak

Trojnásobnému vítězi československé ligy s Duklou dělají na EURO radost nejen výsledky Čechů, ale i výkony rozhodčích. „Pískají neskutečně dobře. Je to chlapský fotbal, žádný ošetřovací. Když hráč leží, musí se zvednout, není to tak, že se hned přerušuje. U nás v lize to tak nebylo vůbec, to byl skandální ročník. Doufám, že tohle vidí. Na šampionátu se mi opravdu líbí výběr rozhodčích. Pak až ostatní věci,“ konstatoval.

„Vidíte, že i VAR zasáhl proti Chorvatům jen jednou. U nás to ovlivňoval takovým způsobem, že se za něj rozhodčí schovávali. Tady je v akci jen ve chvíli, když už je to opravdu něco velkého, například když je tam krev. Klobouk dolů, UEFA v tom udělala velký pokrok,“ chválil Vízek.

Vstoupit do diskuse
5

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Program a rozpis zápasů Pavouk EURO 2021 Play off Soupiska Skupiny Stadiony a města Rozhodčí Tabulka střelců Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července v 11 zemích a 11 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud