Česko - Anglie: vzájemná bilance zápasů před EURO 2021 | iSport.cz

Česko - Anglie: vzájemná bilance zápasů české reprezentace před EURO

Autor: iSport.cz
0
Český basketbalový tým neustále roste, vrchol může přijít za rok na ME
Vondroušová bere stříbro! Benčičová ji ve finále udolala ve třech setech

Česká fotbalová reprezentace si s hráči Anglie zahraje v samostatné éře od roku 1993 už popáté. Počtvrté přitom půjde o vzájemné měření sil na ikonickém Wembley, odkud si Češi naposledy odvezli před dvěma lety výprask 5:0. V úterý 22. června od 21 hodin budou moci vzájemnou bilanci v posledním utkání skupiny D na EURO 2021 napravit.

18. listopadu. 1998 Anglie - Česko 2:0 Londýn přátelské utkání

V samostatné éře od roku 1993 má tak česká reprezentace s hráči Albionu bilanci jedné výhry, jedné remízy a dvou proher. Když započítáme i výsledky československého mužstva, v sedmnácti zápasech vyhrála desetkrát Anglie, čtyřikrát utkání skončilo remízou a česká / československá reprezentace má na kontě tři výhry.

11. října 2019, Česko - Anglie 2:1
Hosté hned v páté minutě skórovali z penalty, na trefu Harryho Kanea však brzy odpověděl Jakub Brabec. Zápas v závěru rozhodl střídající Zdeněk Ondrášek, který za národní tým hrál vůbec poprvé v kariéře.

Branky: 9. Brabec, 85. Ondrášek - 5. Kane. Rozhodčí Skomina – Praprotnik, Vukan (vš. Slovinsko). ŽK: Jankto. Diváci: 18 651

Česko: Vaclík – Coufal, Čelůstka, Brabec, Bořil – T. Souček, Král – Masopust (90. Zmrhal), Darida (C), Jankto (82. J. Kopic) – Schick (65. Ondrášek).

Anglie: Pickford – Trippier, M. Keane, Maguire, Rose – J. Henderson, Rice (88. T. Abraham), Mount (72. Barkley) – Sterling, Kane (C), Sancho (73. Rashford).

22. března 2019, Anglie - Česko 5:0
Čeští fotbalisté v úvodním utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020 utrpěli v Anglii debakl 0:5 a zaznamenali nejvyšší porážku v samostatné historii. Pod úvodní čtyři góly čtvrtého týmu loňského světového šampionátu se ve Wembley podepsal Raheem Sterling. Nejprve ve 24. minutě otevřel skóre, v závěru první půle vybojoval penaltu, z níž zvýšil Harry Kane, a v 62. a 68. minutě zkompletoval hattrick. V závěru si dal vlastní gól Tomáš Kalas.

Branky:: 24. Sterling, 45+2. Kane, 62. Sterling, 68. Sterling, 84. Kalas (vl.). Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares (vš. Portugalsko). ŽK: Kadeřábek, Schick. Diváci: 82 575

Anglie: Pickford – Walker, M. Keane, Maguire, Chilwell – Alli (63. Rice), Dier (17. Barkley), Henderson – Sancho, Kane (C), Sterling (70. Hudson-Odoi).

Česko: Pavlenka – Kadeřábek, Čelůstka, Kalas, Novák – T. Souček, Pavelka – Gebre Selassie, Darida (C) (67. Masopust), Jankto (46. Vydra) – Schick (82. Milan Škoda).

Česko na EURO 2021

14. června, Skotsko - Česko 0:2
Čeští fotbalisté zahájili skupinu D na mistrovství Evropy výhrou proti Skotsku 2:0. Zazářil útočník Patrik Schick, který vstřelil oba góly. Mimořádný výkon korunoval druhým zásahem z poloviny hřiště.

18. června, Chorvatsko - Česko 1:1
Svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého poslal v Glasgow v 37. minutě do vedení z penalty Patrik Schick, který navázal na dvě branky z pondělního vítězného duelu se Skotskem a s třemi góly vede střeleckou tabulku turnaje. Dvě minuty po pauze vicemistři světa z roku 2018 srovnali zásluhou Ivana Perišiče.

Anglie na EURO 2021

13. června, Anglie - Chorvatsko 1:0

Fotbalisté Anglie se na EURO 2021 aspoň trochu pomstili Chorvatům za vyřazení v semifinále posledního mistrovství světa. Ve Wembley vyhráli v prvním zápase „české“ skupiny D 1:0, když jedinou branku vstřelil ve druhém poločase Raheem Sterling.

18. června, Anglie - Skotsko 0:0
Jeden z favoritů turnaje totiž v ostrovním derby nevyzrál na Skotsko, s nímž se rozešel smírně 0:0. Anglie, která nasadila s průměrným věkem 25 let a 31 dní svou nejmladší základní sestavu v dějinách závěrečných turnajů mistrovství Evropy a světa, po všech stránkách zklamala a může počítat s drtivou kritikou.

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Program a rozpis zápasů Pavouk EURO 2021 Play off Soupiska Skupiny Stadiony a města Rozhodčí Tabulka střelců Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července v 11 zemích a 11 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.