12. října 2014 • 23:11

Slováci vydřeli výhru v Bělorusku, Španělé splnili povinnost

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN | Fotbalisté Slovenska po triumfu nad Španělskem, vyhráli i v Bělorusku 3:1. V odpoledních utkáních si Anglie poradila s Estonskem 1:0. Jednobrankovou výhru slavily také týmy Rakouska a Ukrajiny, naopak Rusové remizovali s Moldavskem 1:1.

Hosté: 65. Hamšík, 84. Hamšík, 90+1. Šesták

Domácí: Ževnov – Šitov (76. Stasevič), Martynovič, Filipenka (55. Poljakov), Bordačew – Věrchovcov, Drahun – Kalačev (C), Krivec, Balanovič – Bressan (46. Gordejčuk).

Hosté: Kozáčik – Pekarík, Škrtel (C), Ďurica, Gyömbér – Pečovský, Kucka (86. Kiss) – Mak (63. Šesták), Hamšík, Weiss (80. Stoch) – Nemec.

Domácí: Alexijevič, Gordejčuk, Černik, Kisljak, Klimovič, Kornilenko, Macvejčik, Aljachnovič, Poljakov, Savickij, Sivakov, Stasevič

Hosté: Hubočan, Guédé, Ďuriš, Michalík, Kiss, Jakubko, Mucha, Novota, Sabo, Šesták, Stoch

Domácí: Věrchovcov, Šitov

Hosté: Gyömbér

Sergej Gumienny – Frank Bleyen, Jimmy Cremers (vš. BEL)

Borisov Arena, Borisov

4500 diváků

Slovensko mělo v Borisově od začátku převahu, ale poprvé se prosadilo až v 65. minutě díky umístěné ráně kapitána Hamšíka. V 79. minutě sice plzeňského brankáře Kozáčika překonal Kalačev, ale hostům za pět minut vrátil vedení znovu Hamšík. V nastavení ještě pojistil náskok střídající Šesták.

Slováci si upevnili vedení ve skupině C, v níž mají tříbodový náskok na druhé Španělsko a třetí Ukrajinu.

VIDEO | Branka Marka Hamšíka do sítě Běloruska

VIDEO | Druhá branka Marka Hamšíka

Angličané se dlouho nedokázali prosadit přes zhuštěnou estonskou obranu. Pozici jim ve 48. minutě usnadnil domácí kapitán Klavan, jenž byl vyloučen po druhé žluté kartě. Přesilovku využil čtvrt hodiny před koncem střelou z přímého kopu kapitán Rooney.

Osmadvacetiletý útočník Manchesteru United při svém 99. startu zaznamenal 43. gól za reprezentaci a šest zásahů mu chybí k národnímu rekordu Bobbyho Charltona.

Úřadující mistři Evropy Španělé získali "povinné" tři body v Lucembursku, kde vyhráli jasně 4:0. Úvodní branku vstřelil ve 27. minutě Silva, vedení pojistil krátce před pauzou Paco Alcácer. Útočník Valencie dal třetí branku ve čtvrtém utkání za reprezentaci.

Svůj premiérový gól při sedmém startu za španělský tým vstřelil v 69. minutě brazilský rodák Diego Costa a v 88. minutě uzavřel skóre náhradník Bernat. De Gea, který v brance Španělska nahradil na Slovensku chybujícího Casillase, udržel čisté konto.

Rusko v Moskvě překvapivě remizovalo 1:1 s Moldavskem a ve třetím kvalifikačním zápase uhrálo druhý nerozhodný výsledek. Odpor hostů zlomil v 73. minutě proměněnou penaltou Dzjuba, ale o několik vteřin později vyrovnal Epureanu hlavou z rohu.

Italský trenér Fabio Capello na ruské lavičce v sedmém domácím kvalifikačním duelu poprvé nevyhrál. Jeho tým je ve skupině G druhý s dvoubodovým mankem na Rakousko, které před svým publikem zdolalo Černou Horu 1:0.