5. září 2015 • 18:40

Na Lotyše se Škodou v základu? Mám to na jazyku, mlžil Vrba

Autor: ,
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba zvažuje a pravděpodobně i udělá v nedělním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Lotyšsku změny v základní sestavě. Od začátku by mohl nastoupit útočník Milan Škoda, který jako střídající hráč dvěma góly otočil čtvrteční duel s Kazachstánem (2:1)."Zvažuji a pravděpodobně i budou změny v základní sestavě," řekl Vrba na dnešní předzápasové tiskové konferenci v Rize. Bude v ní i Milan Škoda, spasitel z duelu s Kazachstánem? "Nevím, jestli mám odpovědět, co mám na jazyku..." mlžil kouč českého celku. "Máme tu 23 hráčů, hrát může kdokoliv. Ale Škoda určitě udělal obrovský krok k tomu, aby v základu mohl být," naznačil Vrba.

Přestože ze své kariéry klubového trenéra ví, že poslední krok k úspěchu bývá hodně složitý, věří, že národní celek už bude moci slavit postup na evropský šampionát po duelu v Rize. K tomu potřebuje v neděli výhru a zároveň zaváhání Nizozemska v Turecku.

Český spasitel Škoda: Neznamená to, že teď budu v základu

"Zažil jsem v trenérské kariéře těch (posledních) kroků haldu, bohužel to většinou byl až poslední zápas. V Liberci nám to nevyšlo, v Hradci Králové ano," připomněl Vrba poslední kola sezon 2011/12 a 2012/13, kdy s Plzní bojoval až do závěrečných zápasů o titul.

"Byl bych rád, kdybychom tentokrát ten krok udělali trochu dřív. I když mám pokoru, soupeř určitě bude bojovat a bude to hodně těžké. Ale my si věříme, že to zvládneme," dodal bývalý kouč Viktorie.

O Turecku vědět budeme

O souběžně hraném utkání v Turecku zřejmě bude mít informace. "Máme jednu obrovskou výhodu - na nic se nemusíme koukat, můžeme se starat jen sami o sebe. Ale samozřejmě nebudu tvrdit, že o tom zápase nebudeme chtít mít informace," uvedl Vrba.

Reprezentace ve dvanácti zápasech pod jeho vedením ani jednou neudržela čisté konto a kouč by si přál, aby se to v Rize změnilo. "Samozřejmě už bychom chtěli uhrát zápas vzadu s nulou, ale pokud vyhrajeme jakýmkoliv výsledkem, budu spokojený," řekl Vrba.

Právě s Lotyšskem jeho tým po čtyřech výhrách v úvodu kvalifikace poprvé ztratil body po domácí březnové remíze 1:1, kterou zachránil v 90. minutě Václav Pilař. "Ponaučení je jednoduché. Neudělat hrubou taktickou chybu jako v prvním poločase a hrát jako v druhém poločase," konstatoval Vrba.Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze