9. září 2015 • 10:49

Remíza rovná se vítězství, radoval se Kozák. Slováci jsou blízko EURO

Autor: ,
Trenér Slovenska Ján Kozák si může mnout ruce, jeho tým má EURO velmi blízko
TOP VIDEA
Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Slovenska sice v úterý v kvalifikaci mistrovství Evropy neporazili Ukrajinu a nevyužili možnost s předstihem oslavit premiérový postup na kontinentální šampionát, bezbrankovou remízu přesto brali jako vítězství. Před svým soupeřem totiž udrželi v tabulce skupiny tříbodový náskok na postupovém druhém místě a k účasti na závěrečném turnaji jim stačí v říjnu vyhrát jeden ze dvou zbylých duelů s Běloruskem nebo v Lucembursku. A o tom Slováci nepochybují."Chtěli jsme vyhrát a zajistit si postup, ale remíza je asi spravedlivá. Ukrajina je silný tým. Musím říct, že jsme udělali obrovský krok k postupu. Remíza rovná se vítězství. Tři kola před koncem bojovat o postup, před kvalifikací bych nevěřil," citovala slovenská média trenéra Jána Kozáka.

Slováci sice v zářijových zápasech ve Španělsku a s Ukrajinou získali jen bod a nenavázali na úvodních šest kvalifikačních výher, i tak mají k postupu velmi blízko. Úterní remíza znamená, že díky loňské výhře v Kyjevě 1:0 mají v případě bodové rovnosti s Ukrajinci lepší vzájemnou bilanci.

"Dobře jsme bránili, museli jsme, protože kdyby dala Ukrajina první gól, byl by to ten nejhorší scénář. Remíza je dobrý výsledek, máme k dobru v říjnu další zápas před našimi fanoušky s Běloruskem, takže máme výhodu a věřím, že to zvládneme," uvedl záložník Juraj Kucka.

Také kapitán Martin Škrtel věří, že jeho celek bude slavit postup na šampionát v příštím duelu. "Spokojení jsme hlavně s výsledkem, i když ideální by bylo vyhrát. Naše šance jsou stále stejné, byli bychom rádi, kdybychom mohli oslavovat už teď, ale musíme oslavy odložit. Francie je určitě blízko, ale stále potřebujeme body. Poslední krok bývá nejtěžší, to se potvrdilo. Věřím, že v dalším zápase postup zpečetíme," řekl Škrtel.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze