Brankář Čech: Kvalifikace je dobře rozjetá. Snad se to odrazí na atmosféře | iSport.cz
16. října 2012 • 04:35

Brankář Čech: Kvalifikace je dobře rozjetá. Snad se to odrazí na atmosféře

Petr Čech na tiskové konferenci hovořil nejen o minulých zápasech proti Bulharsku
TOP VIDEA
RENTGEN: Proč Sparta dopustila ostudu? Frýdek selhal, Hanousek má rezervy RENTGEN: Proč Sparta dopustila ostudu? Frýdek selhal, Hanousek má rezervy
NFL Draft Week: Jak pracují týmy a jaké fungují na draftu strategie? NFL Draft Week: Jak pracují týmy a jaké fungují na draftu strategie?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pro Petra Čecha bude dnešní zápas s Bulharskem návratem k reprezentačním začátkům. Česká brankářská jednička totiž před jedenácti lety proti právě tomuto soupeři poprvé oblékla dres národního týmu. Důležitý hráč současného výběru tehdy sice zůstal jen na lavičce, ale viděl z ní šestibrankovou smršť, kterou čeští fotbalisté Bulharsko zničili.Nyní reprezentační jednička, před jedenácti lety nováček v národním týmu. Petr Čech může před dnešním zápasem kvalifikace o postup na MS 2014 proti Bulharsku na soupeře vzpomínat v dobrém. Zápas tehdy sice sledoval jen z lavičky, jeho první účast v reprezentaci však byla i tak radostná díky vysoké výhře 6:0.

Na pondělní tiskové konferenci však reprezentační jednička přehnané paralely s minulostí mírnila. "Neříkám, že to musí skončit výsledkově 6:0, ale kdybychom to zvládli podobně, tak by to bylo dobré."

Zápas před jedenácti lety nebyl jedinou jeho zkušeností s dnešními soupeři, před EURO 2004 se Čech do branky proti Bulharsku postavil podruhé a český výběr zvítězil 3:1. "Ale jestli to dnes bude 3:1, nebo jiný výsledek, počítají se tři body. Věřím, že se nám je podaří získat," dodal Čech.

Zároveň doufá, že Bílkův výběr za chtěným vítězstvím poženou i diváci. Ti proti Maltě měli na plzeňském stadionu po výhře 3:1 důvod k oslavám, nyní reprezentaci v akci uvidí fanoušci na Letné.

"Kvalifikace se rozjela velice dobře, tak si přeju, aby se to odrazilo i na atmosféře. A snad podáme výkon, kterým diváky udržíme ve varu," uzavřel Čech.

Rozhovor s Petrem Čechem před kvalifikačním zápasem proti Bulharsku čtěte v dnešním vydání deníku Sport!

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud