Ibra vs. Ronaldo! Švédové v baráži o MS vyzvou Portugalce | iSport.cz
21. října 2013 • 14:25

Ibra vs. Ronaldo! Švédové v baráži o MS vyzvou Portugalce

Autor: ČTK
Zlatan Ibrahimovic se utká o mistrovství světa s Portugalcem Cristianem Ronaldem
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Portugalska se v evropské baráži o účast na mistrovství světa 2014 v Brazílii utkají se Švédskem. Bývalý světoví šampioni z Francie vyzvou Ukrajinu. Zbývající dvojice tvoří Řecko - Rumunsko a Chorvatsko - Island. Rozhodl o tom dnešní los v Curychu. Úvodní zápasy se budou hrát 15. listopadu, odvety o čtyři dny později.V duelech Portugalska se Švédskem dojde na souboj hvězdných útočníků a kapitánů národních týmů Cristiana Ronalda a Zlatana Ibrahimovice. Soupeři se střetli patnáctkrát v historii a pouze ve třech případech zvítězil tým z Pyrenejského poloostrova.

Ještě v horší pozici je podle statistik Ukrajina, která Francii neporazila ani v jednom ze sedmi duelů. Svěřenci Michajla Fomenka navíc prohráli všechny čtyři dosavadní baráže o MS či o ME.

Největší překvapení kvalifikace Island bude usilovat o svou premiérovou účast na závěrečném turnaji. S Chorvatskem však Seveřané oba předchozí vzájemné duely v roce 2005 prohráli.

Čtyři vítězové baráže zkompletují třináctku evropských týmů na světovém šampionátu. Účast v Brazílii si už po kvalifikacích zajistili fotbalisté Anglie, Belgie, Bosny a Hercegoviny, Itálie, Německa, Nizozemska, Ruska, obhajujícího Španělska a Švýcarska.

Los baráže o účast na fotbalovém mistrovství světa 2014 (první zápasy 15. listopadu, odvety 19. listopadu):
Portugalsko - Švédsko,
Ukrajina - Francie,
Řecko - Rumunsko,
Island - Chorvatsko.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud