Jak může vypadat skupina smrti na MS? Brazílie, Francie, Nizozemsko, USA | iSport.cz
20. listopadu 2013 • 12:37

Jak může vypadat skupina smrti na MS? Brazílie, Francie, Nizozemsko, USA

Autor: ČTK, spo
Jak může vypadat skupina smrti na MS? Brazílie, Francie, Nizozemsko, USA
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem
Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7 Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOŠE PŘED LOSEM MS | Při prosincovém losování fotbalového mistrovství světa v Brazílii budou do čela jednotlivých skupin nasazeny domácí výběr, Španělsko, Německo, Argentina, Kolumbie, Belgie, Švýcarsko a nejspíš také Uruguay, pokud neztratí dobře rozehranou baráž s Jordánskem. Evropské velmoci Itálie, Anglie a Francie zůstanou mezi nenasazenými celky. Rozdělení do košů ještě není oficiální, FIFA ho potvrdí po úplném skončení kvalifikací.Zbývá sehrát poslední barážový zápas, ve kterém ale Uruguay má po prvním duelu tak výrazný náskok (5:0), že o postup téměř jistě nepřijde a výsledek odvety by už do složení košů neměl promluvit. Uruguay by měla být jedním z osmi nasazených týmů v prvním koši.

Rozhodujícím kritériem pro nasazení je stejně jako při minulém mistrovství říjnové vydání žebříčku FIFA. V prvním koši tak bude sedm žebříčkově nejlepších celků světa a pořádající Brazílie. Listopadový žebříček FIFA při losu ignoruje proto, že by zvýhodňoval týmy z baráží.

Klíč pro rozdělení do zbylých tří košů ještě FIFA oficiálně nepotvrdila, mělo by se ale stejně jako při minulém šampionátu zohlednit regionální hledisko. V druhém koši by podle něj měly být Austrálie a týmy z Asie, Severní a Střední Ameriky, ve třetím africké a nenasazené jihoamerické celky a ve čtvrtém nenasazení zástupci Evropy.

Jelikož bude nenasazených týmů ze starého kontinentu devět, měla by žebříčkově nejhůře postavená Francie zaujmout pozici ve třetím koši, kde figuruje jen sedm celků. Aby ale na sebe nenarazili tři zástupci z Evropy, Francie bude nalosována do skupiny s jihoamerickým týmem z prvního koše.

Jaké "skupiny smrti" se tedy nabízejí? Tak třeba – Brazílie, USA, Francie, Nizozemsko.

Anebo tato? Španělsko, Mexiko, Chile, Portugalsko. A co takhle? Německo, Japonsko, Pobřeží slonoviny, Itálie.

Losování se uskuteční v brazilském Costa de Sauípe 6. prosince.

KOŠ 1 Brazílie, Španělsko, Německo, Argentina, Kolumbie, Belgie, Uruguay, Švýcarsko.
KOŠ 2 USA, Mexiko, Kostarika, Honduras, Japonsko, Írán, Jižní Korea, Austrálie.
KOŠ 3 Francie, Chile, Pobřeží slonoviny, Ekvádor, Ghana, Alžírsko, Nigérie, Kamerun.
KOŠ 4 Nizozemsko, Itálie, Anglie, Portugalsko, Řecko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Rusko.

Témata:  sport, fotbal, los, ms 2014, koše
 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud