Šok! Portugalci bez CR7 padli se Švýcary, Haaland rozhodl derby

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Fotbalisté Švýcarska překvapivě porazili ve 4. kole Ligy národů Portugalsko 1:0 po gólu z 1. minuty a připsali si první výhru v „české“ skupině. Portugalcům chyběla v sestavě hlavní hvězda Cristiano Ronaldo. Norsko na svém hřišti porazilo Švédsko 3:2. Severské derby rozhodl dvěma góly a asistencí hvězdný útočník Erling Haaland a jeho tým si upevnil první místo ve skupině B4. Slovinci remizovali 2:2 se Srbskem.

Portugalci nastoupili bez největší hvězdy Cristiana Ronalda a v Ženevě se poprvé v tomto ročníku Ligy národů střelecky neprosadili. O výsledku tak rozhodla Seferovicova gólová hlavička z úvodní minuty utkání.

Favorit měl střeleckou převahu 20:5, na gólmana Omlina ale nevyzrál. Švýcaři si připsali první body a ztrácí už jen jeden na český tým.

„Nemůžeme inkasovat už po pár sekundách, je to trestuhodná chyba. Chyběla nám agresivita. Raději bychom samozřejmě zůstali v čele (skupiny), ale opakuji, že rozhodující zápas bude proti Španělsku,“ řekl kouč Fernando Santos.

Šok vstřebávali i portugalští hráči. „Udělali jsme hned na začátku chybu, která nás přišla draho. Pak jsme se snažili ze sebe dostat maximum a tlačili jsme, ale skórovat se nám nepodařilo,“ dodal útočník André Silva.

Haaland otevřel skóre severského derby v desáté minutě hlavou a druhý zásah přidal po změně stran z penalty. Jednadvacetiletý kanonýr, který má namířeno do Manchesteru City, dal 20. reprezentační branku a s pěti trefami je nejlepším střelcem aktuálního ročníku Ligy národů.

V 62. minutě snížil Forsberg, o čtvrthodinu později ale uklidnil domácí po Haalandově centru hlavou Sörloth. Norům už vítězství nesebral ani Gyökeresův gól v nastavení. Seveřané vedou skupinu o tři body před Srbskem, které remizovalo 2:2 ve Slovinsku.

Prvním postupujícím týmem se stal už jistý vítěz skupiny C2 Řecko. Stoprocentní bilanci udrželo domácím triumfem 2:0 nad Kosovem, které ztrácí na lídra skupiny šest bodů a navíc prohrálo oba vzájemné duely

Norsko - Švédsko 3:2 (1:0)

Branky: 10. a 53. z pen. Haaland, 77. Sörloth - 62. Forsberg, 90.+5 Gyökeres.

Slovinsko - Srbsko 2:2 (0:2)

Branky: 48. Gnezda Čerin, 53. Šeško - 8. Živkovič, 35. A. Mitrovič.

Severní Irsko - Kypr 2:2 (0:1)

Branky: 71. McNair, 90.+4 Evans - 32. a 51. Kakoullis.

Řecko - Kosovo 2:0 (0:0)

Branky: 71. Giakoumakis, 90.+9 Mantalos.

Severní Makedonie - Gibraltar 4:0 (4:0)

Branky: 14. a 16. Miovski, 4. Bardhi, 31. Churlinov.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905