Pavel Janega
28. května 2017 • 12:54

Čermák na EURO nejede. Po bouračce má tři zlomená žebra

Autor:
TOP VIDEA
Jihlava - Slavia: Dvořák prostřelil Koláře a Jihlava vede 1:0 Jihlava - Slavia: Dvořák prostřelil Koláře a Jihlava vede 1:0
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přežil děsivou nehodu, naštěstí. Jeho fotbalovou kariéru to ale může nepříjemně poznamenat. Sparťan Aleš Čermák, dosud klíčový hráč "lvíčat", přijde o mistrovství Evropy do 21 let. Podle informací iSport.cz utrpěl zlomeninu žeber. Ale i kdyby byl fit, trenér Vítězslav Lavička by zvážil jeho stažení z předběžné nominace."S trenérem Víťou Lavičkou jsem mluvil před chvilkou a řekli jsme si, že počkáme do pondělí, abychom znali skutečně přesnou specifikaci toho, co se stalo. Pak se rozhodneme," sdělil reprezentační manažer Jaromír Šeterle v neděli před polednem na přímý dotaz, zda je Čermákova nominace na EURO U21 v ohrožení.

Nyní je jasné, že stěžejní hráč "lvíčat" na klíčovém turnaji tak či tak startovat nebude.

Podle informací iSport.cz utrpěl zlomeninu tří žeber, což zabere minimálně měsíc léčení. Navíc ho čekají další vyšetření kvůli nevolnostem a bolestem hlavy.

Čermák měl obrovské štěstí, že náraz do stromu s 1,5 promile v krvi vůbec přežil a neuhořel ve voze. Jak informovala agentura aktu.cz, k nehodě došlo poblíž Horoměřic u Prahy. Po probuzení z bezvědomí si sparťanský záložník, o kterého se v poslední době zajímaly Viktoria Plzeň a Slavia, stěžoval na bolest hrudníku. Právě kvůli zlomenině tří žeber. Také má lehce pohmožděnou plíci, ale nejedná se o vážné poranění.

Fotbalista Aleš Čermák se málem zabil ve svém autě nedaleko Horoměřic. Byl opilý
Fotbalista Aleš Čermák se málem zabil ve svém autě nedaleko Horoměřic. Byl opilý

"Alešův zdravotní stav je stabilizovaný, klub ale v tuto chvíli nemůže poskytovat bližší informace," vydala oficiální prohlášení Sparta a popřála Čermákovi brzké uzdravení.

"Aleš Čermák měl v noci ze soboty na neděli dopravní nehodu, po které musel být převezen do nemocnice. V současné době je při vědomí a mimo ohrožení života. Vzhledem k tomu, že jsou v plánu další lékařské úkony a vyšetření, nemůžeme zatím Alešův zdravotní stav blíže komentovat. Jsme s ním v úzkém kontaktu a dostane se mu veškeré naší podpory,“ řekl k tomu hráčův agent Viktor Kolář.

720p 480p 360p 240p
Sparta - Bohemians: Čermák se trefil nádherně z dálky a Sparta vede 1:0

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze