Lov talentů na EURO? Skauty vyslaly BVB i Slavia. Sparta, Real či United ne | iSport.cz
Jakub Dvořák
24. června 2017 • 18:06

Lov talentů na EURO? Skauty vyslaly BVB i Slavia. Sparta, Real či United ne

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jak vsadit na Slavii a Plzeň proti outsiderům ve vysokých kurzech? SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jak vsadit na Slavii a Plzeň proti outsiderům ve vysokých kurzech?
Kouč Lidický po další prohře Kladna: Nemůžeme se z toho dostat, prostě nám to nejde Kouč Lidický po další prohře Kladna: Nemůžeme se z toho dostat, prostě nám to nejde
VŠECHNA VIDEA ZDE

EURO do 21 let = hromada talentovaných fotbalistů. Ne nadarmo kluby vypravily do Polska početné týmy skautů, kteří mají za úkol monitorovat vycházející fotbalové hvězdy. Zatímco Borussia Dortmund jich má na evropském šampionátu hned sedm, najdou se kluby, které svého zástupce nevyslaly. Mezi nimi jsou například Manchester United, Liverpool, ale i pražská Sparta.„Sledujeme některé hráče, kteří hrají na mistrovství Evropy do 21 let. Jsme předdohodnutí s jejich mateřskými kluby, ale hrajeme o cenu, protože nikdo nechce prodávat před turnajem. Ve chvíli, kdy ti hráči zazáří, se zvedne jejich cena. Usilujeme o transfer dvou hráčů, kteří v tuto chvíli hrají v nečeském reprezentačním týmu,“ uvedl před pár dny v rozhovoru pro iDnes.cz předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Český mistr si je moc dobře vědom toho, že se v Polsku pohybují velmi zajímaví hráči. Ostatně zájem o jednoho z lídrů Slovenska, Stanislava Lobotku, vyplaval na povrch po několika dnech.

Právě Lobotku a další zahraniční hráče na EURO skautuje Milan Šimůnek. Bývalý hráč Slavie a otec Jana Šimůnka, někdejšího hráče Sparty, Wolfsburgu a nyní Dukly.

GALERIE: seznam skautů na EURO v Polsku

Seznam skautů na EURO v Polsku
Seznam skautů na EURO v Polsku

Jeden skaut na šampionátu je však v dnešní éře ještě málo. Německý velkoklub Borussia Dortmund jich má v Polsku hned sedm, Leverkusen pět a anglický Arsenal čtyři.

Najdou se však kluby, které své zástupce na šampionát vůbec nevyslaly. Z Anglie se jedná například o Manchester United a Liverpool. Své zastoupení nemají ani španělští giganti Real Madrid a Barcelona. Atlético Madrid však ano. Zajímavostí je například, že hráče jako skauti sledují lidé z Anglické fotbalové asociace či společnosti Nike Football.

Co se týká české nejvyšší soutěže, Slavia je jediným zástupcem. Sparta ani Plzeň přímo v centru dění svého člověka nemají.

„Drtivou většinu hráčů skauti dlouhodobě znají a dva lidé sledují všechny zápasy turnaje,“ uvádí člověk seznámený se sparťanským skautingem. Právě Sparta ještě před vypuknutím EURO začala vyjednávat o příchodu srbského záložníka Srdjana Plavšiče, který v Polsku nechyběl.

Vše o EURO do 21 v Polsku najdete ZDE >>>

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud