25. srpna 2016 • 15:41

To se za Vrby nedělo! Jarolím vyhověl Lavičkovi, nechal mu Schicka

Autor:
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Start nové reprezentační éry přinesl jednu změnu. Trenér áčka Karel Jarolím vyhověl Vítězslavu Lavičkovi, což za Pavla Vrby nebývalo zvykem, a nechal mu v týmu Lvíčat pro závěr evropské kvalifikace největší opory. Patrik Schick a Václav Černý, po jejichž zařazení do dospělého kádru se volalo už před letoščním EURO, tak zatím zůstávají s jednadvacítkou, kterou čekají dva klíčové zápasy s Černou Horou a Belgií.O nominaci do áčka si výrazně řekl především Patrik Schick. Dvacetiletý talent v létě přestoupil ze Sparty do Sampdorie Janov, kde si o víkendu odbyl ligovou premiéru. Uvažoval o něm už Pavel Vrba v souvislosti s EURO ve Francii. Vzal ho na přípravný kemp, kde se uvedl gólem do sítě Malty, do závěrečné nominace se už ale nevešel.

Se startem nového reprezentačního cyklu ukončilo kariéru v národním týmu několik opor a vzniká prostor pro mladíky. Schick ale nefiguruje ani v první nominaci Karla Jarolíma pro přípravu s Arménií a první kvalifikační duel o postup na MS se Severním Irskem.

„Padala jména Černý, Schick. Spíš se jednalo o Patrika, který přestoupil do Itálie. V průběhu přípravy dostával prostor, viděli jsme ho v sestřizích. Ale vzhledem k tomu, v jaké fázi je jednadvacítka, kterou čeká vrchol kvalifikace, aby se dostala na mistrovství Evropy, nechali jsme ho tam. V hledáčku jsou tihle dva, případně i ostatní, když na sebe upozorní,“ uvedl Jarolím.

Nový trenér české reprezentace Karel Jarolím
Nový trenér české reprezentace Karel Jarolím

V minulých letech bylo prioritou áčko i ve chvílích, kdy Česko hostilo finálový turnaj jednadvacítek. Vrba tehdy využíval Pavla Kadeřábka, Ladislava Krejčího i Matěje Vydru, kteří věkově spadali o kategorii níž.

Současní trenéři Karel Jarolím a Vítězslav Lavička se ale rozhodli jinak. „Pracovali jsme v širším týmu, věci jsme průběžně komunikovali. Nedošlo k jednorázovému střetu či jednání, kdy to bylo buď, anebo. Sledovali jsme zápasy i hráče, diskutovali spolu. Výsledkem je konečná nominace,“ přiblížil proces jednání manažer obou reprezentací Jaromír Šeterle.

„Nejužší diskuzi jsme vedli o Patriku Schickovi, který nastoupil ve své premiéře v Serii A. Určitá debat proběhla i o Vaškovi Černém a Tomáši Součkovi. Ale Černý momentálně nenastupuje za A tým Ajaxu, Souček zase střídá lepší a horší výkony,“ dodal Šeterle.

Jarolím s Lavičkou bez problému vychází, spolu se srdečně vítali i ve čtvrtek před oficiálním začátkem nominační tiskové konference. „V naší nominaci je několik jmen, která byla skloňována s případným zařazením do áčka. Hodně jsme spolupracovali s trenéry A týmu, i prostřednictvím manažera Šeterleho byla ta práce snažší,“ pochvaloval si Lavička.

Nominace jednadvacítky
Brankáři: Ondřej Kolář (Liberec), Luděk Vejmola (Mladá Boleslav), Lukáš Zima (FC Janov)

Obránci: Milan Havel (Bohemians 1905), Michael Lüftner (Teplice), Lukáš Vraštil (Brno), Otto Urma (Teplice), Aleš Matějů (Plzeň), Stefan Simič (Mouscron)

Záložníci: Antonín Barák (Slavia Praha), Aleš Čermák (Sparta Praha), Václav Černý (Ajax Amsterodam), Michal Hubínek (Bohemians 1905), Tomáš Souček (Slavia Praha), Jakub Jankto (Udine), Daniel Holzer (Sparta Praha), Michal Trávník (Jablonec)

Útočníci: Lukáš Juliš (Sparta Praha), Patrik Schick (Sampdoria Janov)

Jarolím: Rosický? Léta zastavit nejdou, ale měl by týmu co dát

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze