Křivda, stálo nás to postup do čtvrtfinále! Takhle se zlobí Angličané poté, co jim rozhodčí v duelu s Německem neuznali regulérní gól. Už ale zapomínají, že přesně taková situace jen v opačném gardu jim pomohla k titulu v roce 1966. Německo prostě jen sečetlo 44 let starý dluh. V roce 1966 rozhodčí Angličanům ze stejné situace gól nespravedlivě uznal. Teď jim ho pro změnu nespravedlivě neuznal.
Je to jedna z největších chvil fotbalových dějin. Anglický útočník Geoff Hurst v roce 1966 střílí ve finále mistrovství světa na německou branku, míč napaluje do břevna. Od něj balon letí kamsi dolů k brankové čáře.
Jak dali Angličané v roce 1966 "gól století":

Byl to gól, nebo ne? Rozhodčí Dienst se jde poradit s pomezním Bachramovem ze Sovětského svazu. Ten sudímu našeptává: "Uznej to." Na základě tohoto okamžiku pak Angličané vyhrávají jak finále, tak světový šampionát.
Bachramov se přitom po letech na smrtelné posteli přizná, že tímhle verdiktem chtěl Němcům vrátit hrůzy druhé světové války. A počítačové rozbory dlouho poté rozkryjí, že míč skutečně nebyl za čárou.
Anglický "gól století číslo dvě", tentokrát neuznaný:

Střih: Rok 2010, hraje se osmifinále světového šampionátu v JAR. Zase Anglie proti Německu, teď je to 2:1 pro tým z kontinentu.
Míč po Lampardově pumelici zase letí od břevna do záhadné oblasti kolem brankové čáry. Tentokrát to podle televizních záběrů gól být má. Ale co to, rozhodčí Larrionda jej neuznává!
Přitom i samotní Němci uznávají, že tohle gól být měl. "Neodpustitelná chyba. Tohle asistent rozhodčího musí vidět," tvrdil v televizi ARD někdejší německý sudí Helmut Krug. Přidal se i legendární Franz Beckenbauer: "Jasnější to ani být nemohlo. Bylo to dobře půl metru."
Jak by se asi utkání vyvíjelo, kdyby se Albionu povedlo vyrovnat na 2:2? To už nikdo nezjistí, místo toho se z výsledku vyklube skoro výprask, Německo vyhrává 4:1. Anglie cítí křivdu. Obrovskou, nepopsatelnou.
Vlastně je ale úplně stejná, jaká cloumala s jejich věčnými rivaly v roce 1966. Pokud se o Hurstově trefě mluvilo jako o gólu století, pak teď má tahle kapitola z fotbalového dějepisu nečekané pokračování. Lampardova rána navždy zůstane "Gólem" století číslo dvě.