Sivok, Skalák a Hořava dostali volno. Proti Dánsku si zahraje širší kádr

Bořek Dočkal byl klíčovým mužem národního týmu při vítězství 2:1 nad Norskem
Reprezentanti zdolali Norsko 2:1
David Pavelka v akci
Záložník české reprezentace Lukáš Droppa v souboji
Brankář české reprezentace Tomáš Vaclík udržel proti Norsku čisté konto
Trenér české reprezentace Karel Jarolím zažil proti Norsku první soutěžní výhru
Útočník Michael Krmenčík prožil gólový debut v české reprezentaci
20
Fotogalerie
ČTK
Kvalifikace MS 2018 ve fotbale
Začít diskusi (0)

Fotbalová reprezentace se bude připravovat na úterní přípravné utkání s Dánskem v Mladé Boleslavi již bez trojice Tomáš Sivok, Jiří Skalák a Tomáš Hořava. Ti dostali od trenéra Karla Jarolíma volno a vracejí se do klubů.

Jarolím může proti Dánsku využít jen sedmnáct hráčů a šanci chce dát i těm, kteří nehráli při pátečním vítězství 2:1 nad Norskem. Proto se rozhodl dát některým vytíženým hráčům volno.

Kapitán Tomáš Sivok se nedávno zotavil po zranění lýtka a jeho klub Bursaspor dokonce nechtěl, aby zkušený stoper do reprezentace přijel. Nakonec proti Norsku nastoupil, ale Jarolím nechce riskovat a v dalším zápase už Sivoka zatěžovat nebude. Na stoperu dá zřejmě šanci Marku Suchému a Tomáši Kalasovi.

Video placeholder
Droppa: Při EURO jsem kamarádům ze srandy říkal, že se chystám až na MS • iSport TV

Volno dostane i záložník Hořava, který v poslední době patří k nejvytíženějším hráčům Plzně. Proti Dánsku na jeho postu může nastoupit nováček Antonín Barák.

Skalák sice proti Norsku střídal až na závěrečné minuty, ale i tak dostane volno, aby mohl doléčit menší zdravotní potíže.

Hrozilo, že problémy se zuby vyřadí ze hry defenzivního záložníka Davida Pavelku, ale ten nakonec s týmem zůstává. Trenér Jarolím tak nebude nikoho dodatečně povolávat.

Český tým si po příjezdu do Michalovic u Mladé Boleslavi ještě rozebere páteční zápas a od neděle se bude plně připravovat na poslední utkání roku s Dánskem.

Video placeholder
Droppa: Při EURO jsem kamarádům ze srandy říkal, že se chystám až na MS • iSport TV

Video placeholder
Brabec: Krmenčíkovi jsme řekli, že dobrý, ale mohl dát o gól víc • iSport TV

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů