Slovenský zmar! V deseti padli ve Skotsku, cesta na MS se komplikuje

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Německa a Anglie postoupili na mistrovství světa. Obhájci titulu Němci zvítězili v Severním Irsku 3:1, Anglie doma porazila 1:0 Slovinsko. Naopak si pořádně zavařilo Slovensko. To hrálo ve Skotsku většinu zápasu v deseti bez vyloučeného Maka a v závěru inkasovali. K postupu alespoň do baráže musí porazit Maltu a věřit, že Skotsko neporazí Slovince.

Angličané na hřišti Slovinska remizovali 0:0 a také v Londýně to dlouho vypadalo na bezbrankový výsledek. Kanonýr Harry Kane ale ve čtvrté minutě nastaveného času rozhodl o těsném vítězství domácích.

Šampionát zná už deset účastníků. Vedle Německa, Anglie a Ruska, kde se turnaj v příštím roce uskuteční, si účast na MS zajistily také Belgie, Brazílie, Mexiko, Japonsko, Jižní Korea, Írán a Saúdská Arábie.

Situaci si hodně zkomplikovalo Slovensko, které i s brankářem Sparty Martinem Dúbravkou prohrálo ve Skotsku 0:1 a propadlo se na třetí místo skupiny F o dva body za dnešního soupeře.

Hosté hráli už od 23. minuty bez vyloučeného Roberta Maka, jenž dostal druhou žlutou kartu za simulování. Slováci dlouho drželi remízu, až minutu před koncem rozhodl smolným vlastním gólem Martin Škrtel. Slováci budou bojovat o druhé místo a baráž v neděli proti Maltě, zatímco Skoty čeká zápas ve Slovinsku.

Skupina F:

Anglie - Slovinsko 1:0 (0:0)
Branka: 90.+4 Kane. Rozhodčí: Zwayer (Něm.).

Skotsko - Slovensko 1:0 (0:0)
Branka: 89. Martin. Rozhodčí: Mažič (Srb). ČK: 23. Mak (Slovensko).

Malta - Litva 1:1 (1:0)
Branky: 23. Agius - 53. Slivka. Rozhodčí: Hovhannisjan (Arm.).

Slováci bojovali v kvalifikaci se Skotskem

Na mistrovství světa se kvalifikovali fotbalisté Německa a Anglie. Němečtí obhájci titulu v "české" skupině zvítězili v Severním Irsku 3:1, Angličané doma zdolali Slovinsko 1:0.

Němcům stačil k jistotě postupu bod, ale výběr trenéra Joachima Löwa neponechal nic náhodě a vyhrál i devátý kvalifikační duel. Už během úvodních 21 minut se trefili Sebastian Rudy a Sandro Wagner. V 86. minutě přidal třetí branku Joshua Kimmich, v nastavení už pouze snížil Josh Magennis.

Skupina C:

Severní Irsko - Německo 1:3 (0:2)
Branky: 90.+3 Magennis - 2. Rudy, 21. Wagner, 86. Kimmich. Rozhodčí: Makkelie (Niz.).

San Marino - Norsko 0:8 (0:4)
Branky: 40., 48. a 68. M. Elyounoussi, 15. z pen. a 17. King, 8. vlastní D. Simoncini, 59. Selnäs, 87. Linnes. Rozhodčí: Dallas (Skot.).
Sestava San Marina: A. Simoncini - Brolli, D. Simoncini, Cevoli, Grandoni - Cervellini (80. D. Rinaldi) - F. Berardi (67. Bonini), Gasperoni, Battistini, Palazzi - Bernardi (89. Tomassini).

6. San Marino 10 0 0 10 2:51 0

Polsko zvítězilo v Arménii jasně 6:1 a ve skupině E skončí nejhůř druhé. Postupové oslavy svěřenců Adama Nawalky oddálilo Dánsko, které zvítězilo v Černé Hoře 1:0 gólem Christiana Eriksena.

Hattrickem se v Jerevanu blýskl kapitán Robert Lewandowski a s 50 góly se stal nejlepším střelcem v historii polské reprezentace. Kanonýr Bayernu Mnichov rovněž s 15 zásahy v jedné kvalifikaci MS vylepšil rekord Portugalce Cristiana Ronalda a někdejšího jugoslávského reprezentanta Predraga Mijatoviče.

Poláky poslal do vedení už ve druhé minutě Kamil Grosicki. Mezi 18. a 25. minutou přidal další dva góly ze standardních situací Lewandowski. Devětadvacetiletý kanonýr překonal polský střelecký rekord, který s 48 zásahy držel Wlodzimierz Lubaňski.

Krátce před pauzou snížil Oganes Ambarcumjan, ale i druhý poločas patřil Polákům. V 58. minutě se prosadil Jakub Blaszczykowski a chvíli po něm Lewandowski zkompletoval hattrick. Na 6:1 uzavřel v poslední minutě náhradník Rafal Wolski.

Skupina E:

Arménie - Polsko 1:6 (1:3)
Branky: 39. Ambarcumjan - 18., 25. a 64. Lewandowski, 2. Grosicki, 58. Blaszczykowski, 89. Wolski. Rozhodčí: Jug (Slovin.).

Černá Hora - Dánsko 0:1 (0:1)
Branka: 16. Eriksen. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

Rumunsko - Kazachstán 3:1 (1:0)
Branky: 33. a 38. z pen. Budescu, 73. Keserü - 83. Turysbek. Rozhodčí: Schärer (Švýc.).

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.