Dánská pohádka! Eriksen hattrickem otočil zápas a Seveřané jedou na MS | iSport.cz
14. listopadu 2017 • 22:36

Dánská pohádka! Eriksen hattrickem otočil zápas a Seveřané jedou na MS

SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

Fotbalisté Dánska otočili barážovou odvetu v Irsku a po vítězství 5:1 si jako poslední evropský tým zajistili účast na mistrovství světa. O výhře Seveřanů, kteří v úvodním domácím utkání minulý týden remizovali 0:0, rozhodl třemi góly Christian Eriksen.

Domácí se sice v Dublinu ujali vedení zásluhou Duffyho, ale Dánové během tří minut ještě v prvním poločase otočili skóre. Nejprve se v 29. minutě postaral o vyrovnání Christensen a vzápětí přidal druhou branku hostů Eriksen, který po hodině hry zvýšil na 3:1. V závěru završil hattrick a připsal si devátý gól v posledních osmi reprezentačních zápasech.

Pione Sisto se raduje z gólu svých spoluhráčů do sítě Irska

Konečnou podobu výsledku dal z penalty v 90. minutě Bendtner. Dánsko si vybojovalo první účast na mistrovství světa od roku 2010 a pátou celkově. Irové naopak v rekordní osmé baráži velkých mezinárodních turnajů promarnili možnost zahrát si na šampionátu po dlouhých šestnácti letech.

Dánsko se stalo posledním třináctým evropským celkem, který na šampionát z kvalifikace postoupil. Výběr trenéra Aageho Hareideho doplnil Francii, Portugalsko, Německo, Srbsko, Polsko, Anglii, Španělsko, Belgii, Island, Švýcarsko, Chorvatsko a Švédsko. Rusko jako pořadatel o účast hrát nemuselo.

Domácí: 6. Duffy

Hosté: 29. Christensen, 32. Eriksen, 63. Eriksen, 74. Eriksen, 90. Bendtner

Domácí: Randolph – C. Christie, Duffy, Clark (71. S. Long), S. Ward – Hendrick, Arter (46. McGeady), Meyler (C) (46. Hoolahan), Brady, McClean – Murphy.

Hosté: Schmeichel – Kjaer (C), Christensen, Bjelland – Y. Poulsen (70. Cornelius), Delaney, Eriksen, Kvist, Stryger Larsen (54. P. Ankersen) – N. Jörgensen (84. Bendtner), Sisto.

Domácí: Westwood, Doyle, O'Shea, McShane, Whelan, McGeady, Long, O'Dowda, Hoolahan, Hourihane, Hogan, Long

Hosté: Lössl, Rönnow, Jensen, Vestergaard, Ankersen, Bendtner, Jørgensen, Dalsgaard, Braithwaite, Lerager, Schöne, Cornelius

Marciniak – Sokolnici, Listkiewicz (všichni POL)

Aviva Stadium, Dublin

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.