MS 2018 fotbal | Trenér zakázal Starbucks, Angličanům začíná tvrdý režim! | iSport.cz
22. března 2018 • 13:19

Trenér zakázal Starbucks, Angličanům začíná tvrdý režim!

Autor: Vladimír Formánek
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rada jako Řepka, Řezníček jako Zlatan...
RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do šampionátu zbývají sice ještě tři měsíce, ale hráčům začíná přísný režim už nyní. Gareth Southgate během reprezentačního srazu před přípravnými zápasy striktně zakázal veškeré stravování ve světoznámém kavárenském řetězci Starbucks. Tak moc touží konečně uspět. Proklatě dlouhých 52 let. Tak dlouho Anglie čeká na vítězství či alespoň medaili z mistrovství světa.Na Angličany čekají dvě zatěžkávací zkoušky proti Nizozemsku a Itálii. Šampionát v Rusku se kvapem blíží a je třeba naladit a sehrát dokonalý orchestr, který by dovedl Anglii ke kýženému úspěchu na mistrovství světa. Jedním z předpokladů je i dokonalá fyzická připravenost. Žádné kalorie navíc. Vždyť kuřecí salát v jinak velmi oblíbené kavárně po celém světě Starbucks má 470 kalorií a šunkový sendvič 480.

Hlavní kouč Gareth Southgate na základě spolupráce se speciálním kuchařem vydal přísný zákaz stravování reprezentantů ve Starbucks, hráči si nemohou přidat ani sirup do kávy během pobytu.

Jamie Vardy se raduje z prvního reprezentačního gólu
Jamie Vardy se raduje z prvního reprezentačního gólu

Něco podobného, ale v mnohem drastičtější verzi praktikoval španělský lodivod Juande Ramos během angažmá v Tottenhamu v roce 2008. „Kousek od tréninkového centra je McDonald a moji hráči sem chodí jíst hamburgery a pijí k tomu coca colu,“ zděšeně se svěřoval novinářům Ramos. Ihned zavedl přísnou dietu. Před zápasem žádné maso, ale místo toho těstoviny, které se lépe tráví před zápasem a hráči se pak cítí svěžeji.

Tohle ale na anglické robustní hráče typu Darren Bent nebo Ledley King nefungovalo. V sezoně 2008/2009 získali „Kohouti“ mizerné dva body z úvodních osmi kol a Ramos se pakoval. „Před zápasem si potřebují dát steak, jinak nehraju dobře,“ komentoval jeho odchod klubová ikona Ledley King.

Southgate by se měl spíše zaměřit na psychickou stránku svých svěřenců. Postoupit na závěrečný turnaj nedělá Angličanům problém, jenže na samotném šampionátu povětšinou vyhoří. Jako třeba v roce 2014 kdy skončili na posledním místě ve skupině a do osmifinále se ani nepodívali, a když se do něj dostali v Jihoafrické Republice 2010, tak vysoko prohráli 1:4 s Německem. Poté co jim za stavu 1:2 nebyla uznána regulérní vyrovnávací branka, se sesypali a inkasovali další dva kusy.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud


Články odjinud