12. července 2018 • 20:33

Po zahajovacím duelu i boj o zlato. Finále bude pískat Argentinec Pitana

Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas
Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek

Nedělní finále mistrovství světa ve fotbale v Rusku mezi Francií a Chorvatskem bude řídit argentinský sudí Néstor Pitana, který rozhodoval i zahajovací utkání šampionátu. Třiačtyřicetiletého učitele gymnastiky bude čekat dosud největší zápas kariéry.

Pitana pískal úvodní zápas mistrovství, v němž domácí Rusko rozdrtilo Saúdskou Arábii 5:0. Vedle toho řídil duel Mexika se Švédskem (0:3), osmifinále Chorvatska s Dánskem, v němž došlo až na penalty, a čtvrtfinále mezi Uruguayí a Francií (0:2). Na turnaji dosud nevyloučil žádného hráče a udělil celkem 12 žlutých karet, tedy v průměru tři na utkání.

Bývalý herec začal s rozhodováním zápasů v roce 2007 v domácích soutěžích a za tři roky se dostal na listinu FIFA. Na minulém světovém šampionátu řídil čtyři utkání včetně čtvrtfinále Francie s Německem, představil se i v semifinále loňského Poháru FIFA a pískal i na olympijských hrách před dvěma lety.

Na lajnách mu budou v neděli asistovat krajané Hernán Maidana s Juanem Pablem Belattim. Sobotní zápas o třetí místo mezi Belgií a Anglií jako hlavní sudí odřídí Alírezá Faghaní z Íránu.

Chorvatští fotbalisté slaví gól Maria Mandžukiče v prodloužení semifinále proti Anglii

FAKTA MS: Finále si zahraje Francie. Belgii vynulovala skvělá obrana
720p 360p

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.