ZNÁMKOVÁNÍ Česka: Neomylný Sýkora, zbrklý Masopust i otazník

Autor: iSport.cz
6
  • Jak vypadaly výkony hráčů českého týmu v utkání proti Estonsku?Jak vypadaly výkony hráčů českého týmu v utkání proti Estonsku?FOTO: Koláž iSport.cz

Čeští fotbalisté se v úterý večer dočkali na Letné potlesku od slušně zaplněných tribun. Výhra 2:0 nad Estonskem ale týmu nepomohla k tomu, aby se vyhnul zákeřné baráži z pozice nenasazeného mužstva. Komu se v závěrečném utkání kvalifikační skupiny o světový šampionát v Kataru dařilo, komu naopak ne? V GALERII najdete HODNOCENÍ jednotlivých hráčů pohledem redaktorů Sportu.

• Tomáš VACLÍK 7

Ukázal, že je oprávněnou jedničkou. Za stavu 1:0 vytáhl v 83. minutě skvělý zákrok proti střele Zenjova. Působil jistě, jeden spolehlivý zásah si připsal i v první půli.

• Vladimír COUFAL 6

Na pravé straně kmital do úmoru, například v 79. minutě napadal gólmana hostí. Poslal do vápna hodně centrů, dvakrát zakončoval levačkou nad bránu.

• David ZIMA 6

Vzadu si odvedl své, byť jednou nepříjemně propadl. V rozehrávce hrál na jistotu. Nachomýtl se k Brabcově gólu, trochu šťastně mu sklepl míč.

• Jakub BRABEC 7

Demonstroval své sebevědomí. Měl dobrou rozehrávku, ve většině soubojů byl včas, i když se v závěru první půle nevyvaroval chybiček. Protrhnul čekání na gól, po rohu si počínal důrazně a skóroval.

• Filip NOVÁK 4

Otazník na pozici levého beka přetrvává. Ne že by nějak propadl, ale zároveň nenadchl. Chyběl mu větší drajv v ofenzivě.

• Alex KRÁL 5

Průměr. Pohyboval se na velkém prostoru, zapojoval se do kombinace, účinný ale nebyl. Je na něm znát, že v pohodě není a že v klubu hraje minimálně.

• Michal SADÍLEK 6

Sršela z něj energie, byl hodně ve hře, neúnavně pracoval. V 58. minutě moc pěkně vystřelil ze střední vzdálenosti, gólman vyrazil míč na roh. Z něj pak nacentroval a padl první gól.

• Lukáš MASOPUST 4

Působil nevýrazně. Prokázal rychlost, ale taky zbrklost. Potřebuje se blýsknout, aby si udržel místo v základní sestavě.

• Antonín BARÁK 5

Nezahrál zle, nabízel se, šlo přes něj dost akcí. Chybělo mu ale výraznější finále, překvapivá myšlenka. Ve Veroně se zdá být ve větší pohodě.

• Jakub PEŠEK 5

Na hřišti vydržel jen sedmadvacet minut, pak musel kvůli zdravotnímu problému střídat. Když mohl, po lajně poctivě kmital, ale výraznější akcí na sebe neupozornil.

• Matěj VYDRA 5

Snahu mu nelze upřít, sváděl souboje, nabíhal si, ale nebezpečný moc nebyl. V 26. minutě střílel z úhlu vedle. Po příchodu Krmenčíka se na chvíli stáhnul na křídlo, pak brzy střídal.

• Jan SÝKORA 8

Hrál dobře. Brzy po příchodu na hřiště střílel, v závěru poločasu hlavičkoval nad bránu. Aktivita mu vydržela i po změně stran, velmi slušný výkon korunoval gólem na 2:0, kdy zakončoval neomylně.

• Jan KUCHTA 5

Hrál na pozici podhrotového hráče, což není jeho primární pozice. Snažil se, střídal lepší momenty s horšími. Hodně toho schytal.

• Michael KRMENČÍK 4

Nebyl v lehké pozici, už při rozcvičce mu část diváků nadávala. V 72. minutě hlavičkoval do brankáře, jinak mu to moc nešlo a spoluhráči mu moc nepomohli.

• Jan KOPIC 6

Byl živý, pokusil se o několik průniků. Vysunul Sýkoru do sóla, po němž dal jeho plzeňský spoluhráč gól na 2:0.

• David PAVELKA 5

Tempo zápasu chytil, neměl výraznější problémy. Zvládal především úkoly v defenzivní činnosti.