Nominace na MS ve fotbale 2022: Austrálie a Francie přišly o klíčové útočníky

José Gayá (vpravo) přišel na poslední chvíli o MS vinou zranění
Bývalý obránce Slavie Alexander Bah se s Dánskem podívá na MS v Kataru
Z nominace fotbalistů Saúdské Arábie na MS vypadl kvůli dopingu Fáhid Muválad
Sadio Mané se v úterý večer v zápase Bayernu s Brémami zranil
Cristiano Ronaldo v utkání proti Česku
Luka Modrič povede na MS Chorvatsko jako kapitán
Zraněný obránce Chelsea Ben Chilwell
34
Fotogalerie
iSport.cz
MS fotbal 2022
Vstoupit do diskuse (2)

Mistrovství světa ve fotbale v Kataru je tady, na uzávěrku nominací mělo čas všech 32 týmů čas do 14. listopadu. Do tvorby soupisek ale stále vstupují zranění, která se nevyhýbají ani těm největším hvězdám. Sledujte ONLINE na iSport.cz.

Online přenos - Nominace na MS ve fotbale

Zprávy ze dne 19. listopadu 2022

Důležitý moment
Francie
19. listopadu 2022 · 20:51

FRANCIE: Hvězdný útočník Karim Benzema původně pouze nedokončil trénink, ale v noci přišly mnohem horší zprávy. Opora francouzského útoku vynechá celé MS! Více čtěte ZDE>>> 

Zprávy ze dne 18. listopadu 2022

Španělsko
18. listopadu 2022 · 15:23

ŠPANĚLSKO: Z nominace španělských fotbalistů na mistrovství světa v Kataru vypadl kvůli zranění obránce José Gayá. Místo něj byl poprvé povolán devatenáctiletý Alejandro Balde. Sedmadvacetiletý obránce Valencie Gayá si při středečním tréninku v Ammánu poranil pravý kotník a v nejbližších dnech se vrátí do Španělska. První pozvánky do reprezentace se tak dočkal Balde z Barcelony.

Zprávy ze dne 16. listopadu 2022

Francie
16. listopadu 2022 · 10:00

FRANCIE: Do francouzské reprezentace byl dodatečně povolán útočník Randal Kolo Muani z Eintrachtu Frankfurt, který nahradil zraněného Christophera Nkunkua. Záložník Lipska přišel o šampionát poté, co si na úterním tréninku poranil koleno. Před ním na poslední chvíli z výběru obhájců titulu vypadl stoper Presnel Kimpembe. Kvůli zranění chybí také opory Paul Pogba nebo N'Golo Kanté.

Zprávy ze dne 15. listopadu 2022

Francie
15. listopadu 2022 · 23:47

FRANCIE: Francouzi odletí v úterý do Kataru obhajovat titul bez záložníka Christophera Nkunkua. Hráč bundesligového Lipska si na dnešním tréninku poranil levé koleno. Jméno povolaného náhradníka oznámí trenér Didier Deschamps později. Uzávěrka soupisek byla v pondělí a doplnění kádru v případě zranění některého z hráčů musí schválit mezinárodní federace FIFA.

Zprávy ze dne 14. listopadu 2022

Španělsko
14. listopadu 2022 · 16:42

Útočníci Iňaki a Nico Williamsovi z Athleticu Bilbao budou po osmi letech dalšími sourozenci, kteří si na fotbalovém mistrovství světa zahrají za různé týmy. Iňaki byl dnes nominován do Kataru jako člen reprezentace Ghany, jeho mladší bratr Nico se dostal minulý týden do výběru Španělska. Sourozenci Williamsovi napodobí bratry Boatengovy, kteří hráli za jiné týmy na šampionátech v letech 2010 a 2014. Jérome nastupoval jako stoper za Německo, záložník Kevin-Prince za Ghanu.

Francie
14. listopadu 2022 · 10:42

FRANCIE: Nominaci doplnil Marcus Thuram. Trenér obhájců titulu Didier Deschamps útočníka Mönchengladbachu podle agentury AFP povolal jako posledního 26. hráče. Pětadvacetiletý Thuram může navázat na otce Liliana, který s Francií v roce 1998 získal titul mistra světa. Padesátiletý bývalý obránce má na kontě také stříbro ze šampionátu v roce 2006 a je mistrem Evropy z roku 2000. Marcus Thuram je s deseti góly druhým nejlepším střelcem německé ligy. Celkem v této sezoně čtyřnásobný francouzský reprezentant za Mönchengladbach odehrál 17 soutěžních zápasů a dal 13 branek.

Zprávy ze dne 11. listopadu 2022

Španělsko
11. listopadu 2022 · 14:09

ŠPANĚLSKO: V nominaci je i dvacetiletý talent Ansu Fati, který nastoupil za reprezentaci naposledy před dvěma roky. Ve výběru kouče Luise Enriqueho figurují také další mladé hvězdy Barcelony, osmnáctiletý Gavi a o rok starší Pedri. Nedošlo na návrat zkušeného obránce Sergia Ramose, o kterém se spekulovalo. Šestatřicetiletý hráč Paris St. Germain, jenž je se 180 zápasy španělským rekordmanem, reprezentoval naposledy loni v březnu. Chybí i zkušený gólman David de Gea z Manchesteru United.

Nominace Španělska na MS:

Brankáři: Unai Simón (Bilbao), Robert Sánchez (Brighton/Angl.), David Raya (Brentford/Angl.).

Obránci: César Azpilicueta (Chelsea/Angl.), Dani Carvajal (Real Madrid), Eric García, Jordi Alba (oba Barcelona), Hugo Guillamón, José Gayá (oba Valencie), Pau Torres (Villarreal), Aymeric Laporte (Manchester City/Angl.).

Záložníci: Sergio Busquets, Gavi, Pedri (všichni Barcelona), Rodri (Manchester City/Angl.), Carlos Soler (Paris St. Germain/Fr.), Marcos Llorente, Koke (oba Atlético Madrid).

Útočníci: Ferran Torres, Ansu Fati (oba Barcelona), Nico Williams (Bilbao), Yéremy Pino (Villarreal), Alvaro Morata (Atlético Madrid), Marco Asensio (Real Madrid), Pablo Sarabia (Paris St. Germain/Fr.), Dani Olmo (Lipsko/Něm.).

Zprávy ze dne 10. listopadu 2022

Důležitý moment
Německo
10. listopadu 2022 · 12:31

NĚMECKO: V nominaci německé fotbalové reprezentace na mistrovství světa v Kataru jsou také navrátilec Mario Götze a nováčci sedmnáctiletý Youssoufa Moukoko s Niclasem Füllkrugem. Trenér Hansi Flick do šestadvacetičlenného výběru nezařadil zkušené Matse Hummelse a Marca Reuse. Götze, autor vítězného gólu z finále světového šampionátu v roce 2014 proti Argentině, se do národního týmu vrací po pěti letech. Kvůli zranění útočníků Tima Wernera a Lukase Nmechy byl povolán i Moukoko, jenž bude nejmladším německým účastníkem mistrovství světa.

Nominace Německa na MS:

Brankáři: Manuel Neuer (Bayern Mnichov), Marc-André ter Stegen (Barcelona/Šp.), Kevin Trapp (Eintracht Frankfurt).

Obránci: Armel Bella Kotchap (Southampton/Angl.), Matthias Ginter, Christian Günter (oba Freiburg), Thilo Kehrer (West Ham/Angl.), Lukas Klostermann, David Raum (oba Lipsko), Antonio Rüdiger (Real Madrid/Šp.), Nico Schlotterbeck, Niklas Süle (oba Dortmund).

Záložníci: Julian Brandt (Dortmund), Leon Goretzka, Joshua Kimmich, Jamal Musiala (všichni Bayern Mnichov), Mario Götze (Eintracht Frankfurt), Ilkay Gündogan (Manchester City/Angl.), Kai Havertz (Chelsea/Angl.), Jonas Hofmann (Mönchengladbach).

Útočníci: Karim-David Adeyemi, Youssoufa Moukoko (oba Dortmund), Serge Gnabry, Thomas Müller, Leroy Sané (všichni Bayern Mnichov), Niclas Füllkrug (Brémy).

Zprávy ze dne 9. listopadu 2022

Francie
9. listopadu 2022 · 21:40

Jedenáct obhájců titulu z roku 2018 zařadil trenér francouzské reprezentace Didier Deschamps do nominace na mistrovství světa v Kataru. Navzdory zraněním z poslední doby jsou v mužstvu držitel Zlatého míče Karim Benzema z Realu Madrid, stoper Paris St. Germain Presnel Kimpembe či další obránce Raphaël Varane z Manchesteru United. Deschamps má ve výběru zatím 25 hráčů. Konečný seznam, který může obsahovat 23 až 26 jmen, musí účastníci šampionátu odevzdat nejpozději v pondělí do 19 hodin.

Předběžná nominace Francie:

Brankáři: Alphonse Areola (West Ham/Angl.), Hugo Lloris (Tottenham/Angl.), Steve Mandanda (Rennes).

Obránci: Lucas Hernandez, Dayot Upamecano, Benjamin Pavard (všichni Bayern Mnichov/Něm.), Théo Hernandez (AC Milán/It.), Presnel Kimpembe (Paris St. Germain), Ibrahima Konaté (Liverpool/Angl.), Jules Koundé (Barcelona/Šp.), William Saliba (Arsenal/Angl.), Raphaël Varane (Manchester United/Angl.).

Záložníci: Eduardo Camavinga (Real Madrid/Šp.), Youssouf Fofana (Monako), Matteo Guendouzi (Marseille), Adrien Rabiot (Juventus/It.), Aurélien Tchouameni (Real Madrid/Šp.), Jordan Veretout (Marseille).

Útočníci: Karim Benzema (Real Madrid/Šp.), Kingsley Coman (Bayern Mnichov/Něm.), Ousmane Dembélé (Barcelona/Šp.), Olivier Giroud (AC Milán/It.), Antoine Griezmann (Atlético Madrid/Šp.), Kylian Mbappé (Paris St. Germain), Christopher Nkunku (Lipsko/Něm.).

Zprávy ze dne 3. listopadu 2022

Německo
3. listopadu 2022 · 17:00

NĚMECKO: Útočník Timo Werner z Lipska přijde kvůli zranění o mistrovství světa, které v Kataru začne za necelé tři týdny 20. listopadu. Ve středečním vítězném zápase Ligy mistrů proti Šachtaru Doněck si poranil vazy v levém kotníku a po dnešním vyšetření od lékařů uslyšel, že do konce roku si nezahraje.

„Tohle je velmi špatná zpráva. Mrzí mě to kvůli Timovi i kvůli týmu, protože jeho absence bude pro nás citelná ztráta," řekl reprezentační kouč Hansi Flick. Za národní tým zatím šestadvacetiletý Werner odehrál 55 zápasů a vstřelil 24 gólů. Startoval na předchozím MS i Euru před dvěma lety. V roce 2017 slavil s Němci zisk Poháru FIFA.

Werner ve středu za Lipsko odehrál jen pár minut, než po faulu Tarase Stěpaněnka musel vystřídat. Hosté nad Šachtarem zvítězili ve Varšavě 4:0 a probojovali se do osmifinále.

 

Německý útočník Werner kvůli zranění kotníku z Ligy mistrů přijde o MS
Německý útočník Werner kvůli zranění kotníku z Ligy mistrů přijde o MS

Zprávy ze dne 31. října 2022

Důležitý moment
Francie
31. října 2022 · 10:52

FRANCIE: Záložník Juventusu Paul Pogba si ve snaze o návrat po zářijové operaci kolena poranil stehenní sval. Devětadvacetiletý fotbalista tak zřejmě přijde o mistrovství světa v Kataru, kde měl s Francií obhajovat titul. Podle italského listu Gazzetta dello Sport čeká Pogbu desetidenní klid. Pogba, který se vrátil v létě do Juventusu po šesti letech strávených v Manchesteru United, utrpěl zranění kolena v přípravě před sezonou. Nejprve léčil nohu konzervativně, v září se ale nakonec podrobil operaci. Za Juventus zatím v této sezoně nenastoupil.

Paul Pogba v národním dresu
Paul Pogba v národním dresu

Zprávy ze dne 26. října 2022

Francie
26. října 2022 · 13:50

FRANCIE: Obránce Raphaël Varane z Manchesteru United si kvůli zranění stehenního svalu do začátku mistrovství světa nezahraje. Nad jeho účastí na šampionátu v Kataru proto visí otazník. Devětadvacetiletý stoper se zranil při sobotní remíze 1:1 s Chelsea. O jeho pauze dnes na tiskové konferenci před čtvrtečním zápasem Evropské ligy s Tiraspolem informoval trenér United Erik ten Hag. „Varane není v nominaci a bude mimo hru až do mistrovství světa. Musíme počkat, jak bude probíhat rekonvalescence,“ citoval server BBC nizozemského kouče.

Zprávy ze dne 10. října 2022

Španělsko
10. října 2022 · 10:58

ŠPANĚLSKO: Záložníka Marcose Llorenteho z Atlética Madrid čeká kvůli zranění stehenního svalu čtyři až pět týdnů dlouhá pauze. Španělský reprezentant by kvůli tomu mohl přijít o šampionát. Sedmadvacetiletý Llorente vinou zranění nedohrál úterní zápas Ligy mistrů v Bruggách, kde bývalý hráč Realu Madrid střídal už v 33. minutě.

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů