Pavel Janega
28. března 2016 • 19:12

Vrba chystá DEVĚT změn: Švédsko může rozhodnout o nominaci na EURO

Autor:
Vrba: Zápas se Švédskem může rozhodnout o nominaci na EURO
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE STOCKHOLMU | Zapomeňte na sestavu, se kterou česká reprezentace vyrukovala proti Skotsku (0:1). V úterý večer nastoupí ve Švédsku zcela jiná jedenáctka. "Vlastně v ní zůstanou pouze dva hráči," upřesnil trenér Pavel Vrba. Neřekl, o koho přesně jde. Ale protože půjde o poslední test před nominací na EURO, mohou všechny změny leccos naznačit.Prozradíte sestavu den před utkáním, když jde jen o přípravný zápas?
"Nezlobte se, ale nejprve se ji dozví hráči. Těm to řeknu v úterý dopoledne."

Dostanou příležitost ti, kteří v kvalifikaci moc nenastupovali? Přeci jen jde o poslední zápas před nominací na EURO...
"Souhlasím. Pouze dva hráči, kteří hráli proti Skotsku od začátku, budou v sestavě na Švédy. Jinak to bude nová jedenáctka. Nemáme takové individuality, které by převyšovaly ty druhé. Takže proto dostanou příležitost další hráči. U některých to může rozhodovat o tom, zda budou v nominaci pro mistrovství Evropy."

Budou ti dva stopeři Tomáš Sivok s Michalem Kadlecem?
"Myslím, že nemáte úplnou pravdu..."

S jakým cílem jdete do zápasu se Švédy?
"Bylo by super, kdybychom měli zase větší držení míče, víc přihrávek a víc gólů v síti soupeře. Ale o výsledek v přípravě nejde, moje filozofie se v tomto ohledu nemění. Dám prostor hráčům, kteří ho v kvalifikaci nedostávali, protože chci vidět, jak na tom jsou. Také chci využít všech šesti střídání. Teprve až na soustředění v Rakousku se začne tvořit sestava pro EURO. Teď, tři měsíce před šampionátem, je pro tohle ještě prostor."

Na straně Švédů ovšem bude stát Zlatan Ibrahimovic. V době, kdy oblékal dres AC Milán, jste se s ním střetli s Plzní. Připravujete své svěřence na něj stejně jako tehdy?
"Asi je to stejné. Ukázali jsme hráčům sestřih jeho posledních dvou zápasů v kvalifikaci. V těch utkáních ukázal vše, co v něm je. Ale hráči věděli o jeho kvalitách už předtím. Před EURO to pro nás bude velká zkouška."

Kouč Švédska na tiskovce přirovnal český tým k Belgii, že se v určitém smyslu podobají. Je to pro vás kompliment?
"Nevím, který zápas viděl..."

Se Skotskem určitě.
"Pokud viděl zápas se Skotskem, tak to asi kompliment bude. A jestli viděl zápas s Nizozemskem, tak to kompliment úplně nebude."

Dvojice sparťanských fotbalistů Martin Frýdek (vzadu) a Jakub Brabec přichází na trénink české fotbalové reprezentace ve Švédsku
Dvojice sparťanských fotbalistů Martin Frýdek (vzadu) a Jakub Brabec přichází na trénink české fotbalové reprezentace ve Švédsku

Zápas proti Švédsku je velká šance, abych se ukázal, říká Vydra

Krejčí: Moje forma? Pracuju pro tým, nic jsem nezměnil

Ibrahimovic? Bylo by lepší, kdyby odpočívatl, říká Kolář

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze