Šok pro Brazílii. Favorita vyřadil z Copy América gól jako z házené

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Brazílie nepostoupili po prohře 0:1 s Peru do čtvrtfinále amerického šampionátu. Jediný gól nedělního zápasu ve Foxborough vstřelil v 76. minutě střídající Raúl Ruidíaz a Brazilci marně protestovali, že míč poslal do sítě rukou. Za Peruánci skončil ve skupině B na druhém místě Ekvádor, který zvítězil nad Haiti 4:0.

Peruánská reprezentace porazila Brazílii poprvé od roku 1985. Po Ruidíazově gólu za rozhodčím okamžitě rozčileně vystartoval brankář Alisson i další hráči, sudí však po několikaminutové poradě kontroverzní branku uznali.

"Fanoušci viděli, jakým způsobem jsme byli vyřazeni. Gólem rukou," posteskl si trenér Brazilců Dunga. Jeho tým porazil ve skupině pouze Haiti, kterému nasázel sedm branek, s Ekvádorem však předtím jen remizoval 0:0.

Peru se ve čtvrtfinále utká s Kolumbií, dalším soupeřem Ekvádoru bude domácí tým USA.

Copa América, fotbalové mistrovství Severní a Střední i Jižní Ameriky:

Skupina B:

East Rutherford: Ekvádor - Haiti 4:0 (2:0)
Branky:
11. E. Valencia, 20. Ayovi, 57. Noboa, 78. A. Valencia.

4. Haiti 3 0 0 3 1:12 0

Jediný gól nedělního zápasu ve Foxborough vstřelil v 76. minutě střídající Raúl Ruidíaz a Brazilci marně protestovali, že míč poslal do sítě rukou