Sparťan Costa byl se Zimbabwe blízko úspěchu, výhru mu vzal Mahrez

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Alžírska vstoupili do mistrovství Afriky v Gabonu remízou 2:2 se Zimbabwe. Bod favoritovi zařídil dvěma góly záložník Leicesteru Rijád Mahrez. V obraně Zimbabwe odehrál celé utkání sparťan Costa Nhamoinesu.

Mahrez sice ve 12. minutě poslal Alžířany do vedení, ale ještě do přestávky otočili skóre Mahachi a proměněnou penaltou Mushekwi. Osm minut před koncem nejlepší africký fotbalista loňského roku alespoň vyrovnal.

Do čela skupiny B se dostal Senegal díky výhře 2:0 nad Tuniskem. Už v úvodní půlhodině se ve Franceville trefili Mané z penalty a Mbodji.