Hvězdy českého soupeře. Cavani u bible, Suárez musí ovázat ruku | iSport.cz
23. března 2018 • 04:40

Hvězdy českého soupeře. Cavani u bible, Suárez musí ovázat ruku

Autor: dvo
Vstoupit do diskuse
0
 • Dvojice Luis Suárez a Edinson Cavani patří mezi nejúdernější útok v národních týmechDvojice Luis Suárez a Edinson Cavani patří mezi nejúdernější útok v národních týmechFOTO: Profimedia.cz

  Jeden je pravou rukou Lionela Messiho v Barceloně. Druhý zase krotí v Paříži Neymara. Společně však spolu válčí za rodnou Uruguay, kterou dnes od 12.35 (ONLINE na iSport.cz) vyzvou čeští fotbalisté na turnaji China Cup. Duo Luis Suárez a Edinson Cavani nahání všem soupeřům hrůzu. V národním týmu oba dohromady nastříleli 89 branek. Vybrali jsme pět zajímavostí, které jste o obávaných útočnících možná dosud nevěděli.

 • Bible denně v ruce

  Cavani je silně věřící - možná nejvíc ze všech fotbalistů na světě

  Na hřišti se chová jako utržený od vozu, ničí jednoho soupeře za druhým. Ale v osobním životě patří Edinson Cavani ke kliďasům. Nepije, nekouří a navíc je silně věřící. Bibli má v ruce takřka denně. A nemůže za to ani tak výchova nebo silná křesťanská tradice v Uruguayi. „V Palermu jsem měl kamaráda, který mě po tréninku vozil domů. Nejdřív jsme se bavili o fotbale, pak o Bohu. Vždy jsem si kladl otázky, odkud pocházíme, kdo nás stvořil, co je smyslem našeho bytí,“ prozradil před pár lety.  „Odpověď mi dala evangelia. Uvěřil jsem v boží blízkost. Díky tomu jsem nikdy nesešel z cesty, přestože svět profesionálního fotbalu skýtá plno pokušení,“ dodal.

  Představení Uruguaye: defenzivní skála Godín a útočná esa Suaréz s Cavanim

 • Nadšený lovec

  Výstřel z pušky - to je oslava Edinsona Cavaniho. Jednou za ní však vyfasoval i žlutou kartu

  Rozvlní síť, poklekne a napodobí výstřel z pušky. Tradiční oslava útočníka Paris Saint-Germain. Jenže ne všude má pochopení. Na podzim 2014 mu za jeho oslavu sudí ukázal žlutou kartu. Když mu Cavani chtěl vše vysvětlit a dotkl se jej, přišla druhá žlutá a odchod do sprch. „Nezasloužil si to. Proč dostal tu první žlutou kartu? Vždyť takhle oslavuje gól vždycky," namítal tehdy prezident PSG Násir Chelajfí. Marně. Ale ani tato zkušenost nezabránila v tom, aby ve svém obřadu pokračoval i nadále. 31letý útočník je velmi vášnivým lovcem a kdykoliv má volný čas, vyrazí do divočiny.

  Baráka překvapil Číňan s dresem Udine: Svoje jméno bych tu nečekal

 • Penalty za milion eur? Ne, díky

  Na začátku si Neymar a Cavani v PSG moc nerozuměli, dnes už spolu vychází dobře

  Letní příchod Neymara do PSG vzbudil velké pozdvižení především u fanoušků francouzského celku. Ale rušno bylo i v kabině. A nejvíc zřejmě v září, když v utkání s Lyonem nenechal uruguayský útočník penaltu Brazilci. Tehdy se dokonce šuškalo, že si Neymar šel stěžovat nejvyššímu muži v hierarchii PSG Násiru Chelajfímu. Ten týden poté nabídl Cavanimu milion eur, když přenechá pokutové kopy Neymarovi. Cavani s odmítl a stál si za tím, že díky svému postavení by je měl kopat on.

  Koubek: Cavani? Útočník zabiják, který skvěle pracuje pro tým

 • Sledujte utkání Chelsea s Barcelonou ONLINE na iSport.cz

  Přestup v ilegalitě. Tak nějak popisoval Luis Suárez svůj odchod z Liverpoolu do Barcelony. V létě 2014 jej totiž FIFA potrestala čtyřměsíčním trestem za to, že na MS v Brazílii kousl Itala Giorgia Chielliniho. V té době už měl rozjednaný přestup do Barcelony. Jenže do toho přišlo oznámení: do 25. října zákaz hraní zápasů i trénování.

  „Absurdita trestu od FIFA byla čím dál tím zřejmější. Všechno jsme kvůli tomu museli složitě plánovat, aby nás paparazzi, nebo nějaký fanoušek nevyfotil při činnosti spojené s fotbalem,“ prozradil po několika měsících Suárez.

  A jak proběhl podpis smlouvy s katalánským gigantem? „Vše jsme do detailu promysleli tak, aby nás nikdo neviděl a nebyly pořízeny žádné fotografie. Připadal jsem si jako lupič v Dannyho parťácích, a ne jako fotbalista, za kterého Barca zaplatila 81 milionů eur, tehdy největší obnos ve své historii. Z domu v Castelldefels, města asi 20 kilometrů od Barcelony, jsem odjížděl ukrytý uvnitř auta, abych pláchl paparazziům. Měli jsme přichystané tři vozy, které vyjížděly ze tří různých výjezdů," popisoval své složité začátky ve Španělsku.

  Po čase FIFA slevila a dopřála Suárezovi, aby mohl v novém působišti alespoň trénovat.

  Real Madrid - Barcelona: Gól! Po rychlém protiútoku poslal Barcelonu do vedení Luis Suárez

 • Suárezovo tajemné zápěstí

  Luis Suaréz se diví neuznání branky v zápase proti Atléticu Madrid

  Určitě si toho už každý někdy všiml. Pravé zápěstí Suárezovy dlaně je při každém utkání zabandážováno. Hraje tak již několik let. A když dá gól, ruku políbí. Má nějaký dlouhodobý zdravotní problém? Skrývá snad tetování? Ani jedno. Vše začalo při angažmá v Liverpoolu, kde si zlomil kost v ruce a musel hrát se speciální bandáží. „Když se ruka uzdravila, už bylo vše ok. Ale rozhodl jsem se bandáž si nechat. Pro štěstí,“ prozradil před několika měsíci uruguayský útočník tajemství, které jej provází.

  Jak tráví reprezentace volný čas v Číně? Kadeřábek a spol. hrají v hotelu minigolf

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud