Česko - Brazílie v Edenu! Fotbalisty čeká v březnu duel proti hvězdám | iSport.cz
18. ledna 2019 • 13:00

Česko - Brazílie v Edenu! Fotbalisty čeká v březnu duel proti hvězdám

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola zpovídal fotbalové legendy
iSport podcast: Proč chce West Ham Masopusta? Jak je to se zájmem o Stancia?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle bude velká událost! Česká fotbalová reprezentace se 26. března 2019 utká v Praze s Brazílií. Utkání se odehraje v Edenu od 20:45. Minulý týden se mluvilo o souboji s Argentinou, který tamní asociace už dokonce oficiálně potvrdila, FAČR se ale nakonec dohodla s dalším jihoamerickým gigantem. "Když se mě zeptali, co bych říkal na to, že bychom mohli sehrát přípravné utkání s Brazílií, hned jsem řekl: 'Jasně, bereme. Byla by to pecka.' Poté se vedla vyjednávání, zda ano, či ne. Nakonec se to povedlo. Pro mě samotného je to obrovský okamžik v mé kariéře," uvedl trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý. "Brazílie doma v Praze, to bude obrovský zážitek. Navíc předtím hrajeme s Anglií," dodal. 

„Je to velká událost pro celý český fotbal. Pro hráče i pro fanoušky, kteří to budou moci vidět na vlastní oči," řekl kapitán reprezentace Bořek Dočkal. 

"Nikdy jsem nebyl hráč, co by si přál nějaký tým, ale když už bych si měl vysnít dva zápasy, tak by to bylo zahrát si ve Wembley a poměřit se s Brazílií. To, že se nám to poštěstí během jednoho srazu, je bonus," navázal. 

Předseda FAČR Martin Malík byl rád, že se podařilo takto velký zápas dohodnout. „Narazit na Brazílii, to je pro každý národní tým obrovská pocta a zážitek, který se splní jen hrstce hráčů. Jsme nesmírně rádi, že jsme náročné, ale férové jednání s brazilskou stranou dotáhli do úspěšného konce," těšilo Malíka. 

Český nebo československý národní tým dosud sehrál s Brazílií 18 utkání s bilancí dvou výher, šesti remíz a deseti porážek. Samostatná reprezentace se utkala s "Kanárky" jen v roce 1997 na Poháru FIFA v Rijádu, kde v semifinále podlehla favoritovi 0:2. V Česku se naposledy Brazílie představila v dubnu 1956 v přípravě, která skončila bez branek. Na loňském světovém šampionátu, kde reprezentanti chyběli, "Kanárci" vypadli ve čtvrtfinále.

Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky

S Brazílií v Edenu! Šilhavý se těší na Neymara s Marcelem

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud