Ačkoliv v neděli to tak úplně nevypadalo, o tři dny později vyslal kouč Chelsea Maurizio Sarri svým svěřencům jasný signál: „Šéf jsem tady pořád já!“ Italský trenér nechal v ligovém utkání proti Tottenhamu (2:0) jen na lavičce gólmana Kepu Arrizabalagu, který o víkendu odmítl vystřídat během finále ligového poháru. „Je to moje volba, určitý vzkaz mužstvu. Jsme skupina, ne pětadvacet jednotlivců,“ vysvětlil Sarri své rozhodnutí. Náhradník Willy Caballero moc práce neměl a pomohl „Blues“ k důležitému vítězství.
Šlo o bizarní scénu. Kepa byl těsně před koncem prodloužení souboje s Manchesterem City ošetřován, Sarri plánoval poslat na blížící se penalty stoprocentně zdravého muže. Gólman však ze hřiště nechtěl. Jeho rozmíška s naštvaným koučem obletěla fotbalový svět a vyvolala spoustu reakcí. Chelsea nakonec v rozstřelu prohrála 3:4 a trofej nezískala.
Oba aktéři pak celou věc označili za nedorozumění, Kepa se na klubovém webu omluvil trenérovi i fanouškům a klub jej potrestal pokutou ve výši týdenního platu (zhruba šest milionů korun).
Všechny zajímalo, jak se Sarri k španělskému rebelovi zachová v dalších zápasech. Hned ten první přinesl zajímavou odpověď. Kepa zůstal na lavičce, v základní jedenáctce figuroval zkušený Willy Caballero. Sedmatřicetiletý Argentinec v současném ročníku Premier League před středečním zápasem ještě neodchytal ani minutu, připsal si pouze sedm startů v pohárových duelech.
„Myslím, že je připravený, má spoustu zkušeností. Nemusíme se o něj bát,“ tvrdil Sarri na adresu holohlavého brankáře. „Je to můj vzkaz mužstvu. Jsme skupina, ne pětadvacet jednotlivců,“ podotkl ještě ke změně na klíčovém postu.
Zatímco v neděli Caballero jen postával připravený u postranní čáry a do hry se nakonec vůbec nedostal, teď od začátku stál za obranou Chelsea. A zrovna v permanenci nebyl, jindy obávaná ofenziva Tottenhamu jej totiž moc neprověřila.
Rychlý pohled do statistik mluví za vše. Střely na bránu? 1:0. Z jediného pokusu domácích, který mířil mezi tři tyče, vstřelil Pedro rozhodující gól zápasu. Ten druhý si „kohouti“ dali po špatné domluvě beka Trippiera s brankářem Llorisem sami.
Caballera sice těsně před přestávkou překonala krásná rána Winkse zpoza vápna, míč ovšem zastavilo břevno. A ještě předtím Argentinec vytáhl dobrý zákrok proti střele Eriksena, gól by však kvůli ofsajdu stejně neplatil. Resumé? Vítězství Chelsea 2:0. A Caballero udržel desáté čisté konto ve svém jednadvacátém zápase za „Blues“.
Mužstvo kouče Sarriho zůstává na šestém místě Premier League, od třetího Tottenhamu jej ale dělí už jen sedm bodů. Caballero po utkání ocenil přístup svého „posazeného“ parťáka. „Nezajímal se o to, co se stalo. Dneska mě fantasticky podporoval, za což mu děkuju,“ řekl televizi BT Sport.
Pro nedělní utkání ve Fulhamu si brankáři své role možná opět vymění. "Kepa udělal velkou chybu, za kterou zaplatil. Teď už je to ale pryč a příště bude zase s námi," naznačil trenér Sarri možný návrat Španěla do brány.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 38 | 95:23 | 98 |
2 | ![]() | 38 | 89:22 | 97 |
3 | ![]() | 38 | 63:39 | 72 |
4 | ![]() | 38 | 67:39 | 71 |
5 | ![]() | 38 | 73:51 | 70 |
6 | ![]() | 38 | 65:54 | 66 |
7 | ![]() | 38 | 47:46 | 57 |
8 | ![]() | 38 | 54:46 | 54 |
9 | ![]() | 38 | 51:48 | 52 |
10 | ![]() | 38 | 52:55 | 52 |
11 | ![]() | 38 | 52:59 | 50 |
12 | ![]() | 38 | 51:53 | 49 |
13 | ![]() | 38 | 42:48 | 45 |
14 | ![]() | 38 | 56:70 | 45 |
15 | ![]() | 38 | 45:68 | 40 |
16 | ![]() | 38 | 45:65 | 39 |
17 | ![]() | 38 | 35:60 | 36 |
18 | ![]() | 38 | 34:69 | 34 |
19 | ![]() | 38 | 34:81 | 26 |
20 | ![]() | 38 | 22:76 | 16 |
- Liga mistrů
- Evropská liga
- Sestup