Vincent Kompany končí po 11 letech! Kapitán City se vrací do Belgie | iSport.cz
19. května 2019 • 12:41

Konec po 11 letech! Kapitán City Kompany se vrací do Belgie, bude hrající trenér

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Zrušit nadstavbu? Kluby ve FORTUNA:LIZE nemají jednotný názor
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kapitán Vincent Kompany po historickém zisku treblu opouští Manchester City. Za úřadujícího anglického mistra, vítěze Anglického i Ligového poháru hrál jedenáct let. Třiatřicetiletý belgický fotbalista se vrátí do Anderlechtu, kde začínal kariéru a nyní tam bude hrajícím trenérem.Kompanymu po této sezoně končí smlouva se City, jehož dres obléká od roku 2008 po příchodu z Hamburku. Odchod oznámil den po suverénním triumfu v Anglickém poháru a drtivém vítězství 6:0 ve finále nad Watfordem v emotivním dopise zveřejněném na facebooku.

"Mnohokrát jsem si tento den představoval a teď se skutečně naplnil. Manchester City mi dal všechno. Snažil jsem se mu vrátit tolik, kolik jsem mohl," napsal belgický stoper, jenž s klubem vybojoval čtyřikrát titul v Premier League a dva Anglické poháry.

Na trofejích Citizens má velký podíl i přesto, že ho často sužovaly zdravotní problémy. Před dvěma týdny symbolicky rozhodl v předposledním kole krásnou trefou o vítězství 1:0 nad Leicesterem a přiblížil tým k obhajobě titulu.

V Anderlechtu v šesti letech začal hrát fotbal a později nastartoval i profesionální kariéru. "Vracím se, abych se podělil o své znalosti s příštími generacemi 'Fialek'. Jako fotbalista jsem se tam narodil a vyrůstal," napsal Kompany. S belgickým klubem podepsal smlouvu na tři roky.

 
Články odjinud


Články odjinud