2. ledna 2012 • 17:54

Čech pustil gól, pak zachránil výhru. Chelsea porazila Wolves 2:1

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Konečně! Chelsea se podařilo zastavit šňůru čtyř ligových zápasů bez vítězství a v anglické Premier League si připsala tři body za výhru 2:1 na hřišti Wolverhamptonu. Jedním z hrdinů zápasu byl i český gólman Petr Čech, který reflexivním zákrokem v posledních sekundách hry zmařil obrovskou šanci domácího týmu.

Protože Petr Čech v utkání s Wolves jednou inkasoval, a to konkrétně v 84. minutě, nepotěšil tipující, kteří v nové soutěži iSport expert hlasovali, že vychytá čisté konto. Naštěstí pro Chelsea jí vystřelil výhru před koncem špílmachr Frank Lampard. O první gól se postaral "bodlem" Ramires.

V závěrečných vteřinách k prvnímu tříbodovému zisku od poloviny prosince pomohl i Čech, když po autovém vhazování instinktivně vyrazil nepříjemnou hlavičku Kevina Doyla.

Chelsea se díky vítězství posunula se 37 body na čtvrté místo o bod před Arsenal, který neudržel vedení 1:0 na hřišti Fulhamu a po vyloučení Djouroua v 78. minutě nakonec prohrál 1:2.

Na ligové vítězství čekala Chelsea od 12. prosince, kdy porazila 2:1 vedoucí tým tabulky Manchester City. Poté následovaly remízy 1:1 s Wiganem, Tottenhamem, Fulhamem a na Silvestra tým trenéra Andrého Villase-Boase prohrál 1:3 s Aston Villou.

Fotbalisté posledního Blackburnu nedokázali navázat na překvapivé sobotní vítězství nad obhájcem titulu Manchesterem United a se Stoke prohráli 1:2. Oba góly hostů vstřelil anglický útočník Peter Crouch, který zaznamenal 100. a 101. ligovou trefu v kariéře.