1. dubna 2012 • 09:40

Mario Balotelli: dva góly, hádka se spoluhráči, kritika od trenéra

Mario Balotelli (vlevo) se při zápase se Sunderlandem pohádal i se spoluhráčem Vincentem Kompanym
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka

VIDEO | Mario Balotelli zřejmě v Manchesteru City dohrál. Ačkoliv ve včerejším zápase se Sunderlandem (3:3) vstřelil dva góly, trenér Roberto Mancini jej kritizoval za jeho chování během zápasu. A to nejen proto, že se strkal se spoluhráčem, aby mohl zahrát standardní situaci. Britský tisk spekuluje, že Balotelli bude nabídnut k prodeji.

digi tv

Manchester City po remíze se Sunderlandem ztratil body na domácí půdě vůbec poprvé v letošní sezoně a uvnitř klubu to začalo pořádně vřít. Trenéru Mancinimu došla definitivně trpělivost s kontroverzním útočníkem Mariem Balotellim, byť zachraňoval včerejší plichtu dvěma góly.

"Mario nehraje dobře. Zvažoval jsem, že ho vystřídám už po pěti minutách," čílil se Mancini. Zabránil mu v tom ale fakt, že na lavičce měl pouze jednoho útočníka - a to Carlose Téveze.

"V takovém zápase by měl útočník hrát jinak. Ne jen v posledních třech minutách, ale i předtím. V prvním poločase jsme měli vstřelit dvě nebo tři branky. Sice pak góly dal, ale..."

Balotelli zklamal Manciniho i tím, jak se hádal se spoluhráči o to, kdo zahraje přímý kop. Za nepříznivého stavu 1:3 nebral ohled na to, že exekutor byl trenérem jasně daný. "V momentech, jaký nastal, se to stává. Ale tohle bylo naposledy!" řekl italský kouč.

Podle informací britského deníku daily Telegraph je Balotelliho budoucnost v Manchesteru City vážně ohrožena. List se odkazuje na nejmenovaný zdroj z klubu, podle kterého bude nabídnut k prodeji. Největší zájem o hráče jeví AC Milán.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

1.  Manchester City 34 29 3 2 98:25 90
2.  Manchester Utd. 34 23 5 6 65:26 74
3.  Liverpool 35 20 11 4 80:37 71
4.  Tottenham 34 20 8 6 66:31 68
5.  Chelsea 34 19 6 9 59:34 63
6.  Arsenal 34 17 6 11 66:46 57
7.  Burnley 35 14 11 10 35:32 53
8.  Leicester 34 11 11 12 49:47 44