Premier League | Chováš se jako blázen, vzkazuje Balotellimu spoluhráč de Jong | iSport.cz
4. dubna 2012 • 16:34

Chováš se jako blázen, vzkazuje Balotellimu spoluhráč de Jong

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Výhra Sparty? Napětí si nechte, rozhodl haluzák. Poznar nejlíp stíní
LIGA NARUBY: Magnet Ondrášek, velkorysý Kolář a štafle zpátky ve hře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Magor, šílenec a také hráč, který je sám schopný rozhodnout zápas. Italský forvard Mario Balotelli je největším "zjevem" v nabité sestavě Manchesteru City. Že to s jednadvacetiletým kanonýrem není úplně jednoduché, potvrzují i slova spoluhráčů. Záložník Nigel de Jong skrz nizozemská média doporučil Balotellimu, aby se zklidnil, jinak ohrozí cestu týmu za ligovým titulem.O Balotellim se opět začalo mluvit po víkendovém utkání se Sunderlandem. Kontroverzní forvard sice dvěma góly zařídil remízu 3:3, přesto ho trenér Mancini po utkání pořádně sjel. Vadil mu jeho laxní přístup k utkání a celkové chování na hřišti.

"Mario nehrál dobře. Zvažoval jsem, že ho vystřídám už po pěti minutách. V takovém zápase by měl útočník hrát jinak. Ne jen v posledních třech minutách, ale i předtím," pustil se do útočníka trenér City.

Mancinimu vadila také hádka se spoluhráčem Kolarovem. Balotelli za každou cenu chtěl zahrávat standardní situaci, ač na ní trenérem nebyl určen. Od balonu ho odehnal až kapitán Vincent Kompany.

"Někdy se chová jako blázen, jindy je to génius. Mario má obě tváře," prohlásil o něm v rozhovoru pro nizozemský magazín NUsport záložník City Nigel de Jong. "Je šťastný v osobním životě, víc se soustředí na fotbal. Ale sám dobře ví, že by se měl ještě zklidnit," připustil de Jong.

Mario Balotelli, nejpropíranější hráč Manchesteru CityMario Balotelli, nejpropíranější hráč Manchesteru CityFoto EPA

Balotelli někdy působí jako fotbalový exot, neřízená střela. Jednou se porve na tréninku, podruhé hází šipky po mladších spoluhráčích v tréninkovém centru, potřetí rozdělá ohňostroj ve vlastním bytě, počtvrté pak vyvádí na hřišti.

"Lidé od něj očekávají šílené kousky. On pak má pocit, že musí provést něco bláznivého," hledá příčiny výstřelků talentovaného fotbalisty nizozemský reprezentant.

"Naštěstí máme manažera, který ho dokáže okřiknout a zklidnit. Nebýt jeho, už by s námi Mario vůbec nebyl," připustil sedmadvacetiletý Nizozemec vliv Manciniho.

Po posledním incidentu během utkání se Sunderlandem už evidentně došla trpělivost i italskému trenérovi, který nad Balotellim doposud držel ochrannou ruku. Dokonce se mluví o útočníkově prodeji, britské listy zmiňují zájem italského AC Milán.

Mario Balotelli (vlevo) se při zápase se Sunderlandem pohádal se spoluhráčem Vincentem Kompanym
Mario Balotelli (vlevo) se při zápase se Sunderlandem pohádal se spoluhráčem Vincentem Kompanym

Vstoupit do diskuse
0
2. kolo
Články odjinud


Články odjinud