Premier League | Chelsea řeší, zda ponechat Di Mattea ve funkci manažera i příští sezonu | iSport.cz
17. dubna 2012 • 13:26

Chelsea řeší, zda ponechat Di Mattea ve funkci manažera i příští sezonu

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
0
Chelsea řeší, zda ponechat Di Mattea ve funkci manažera i příští sezonu
TOP VIDEA
iSport podcast: Má ještě trenér Kozel Baníku co dát? Posune Grussmann klub výš?
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brankáře Petra Čecha by mohl v příštím ročníku trénovat nadále Roberto Di Matteo. Toho dosud londýnská Chelsea brala jako dosavadní řešení. Nyní ale vedení klubu uvažuje o tom, že by na postu manažera zůstal. Zvláště, když Pep Guardiola možnost převzít Chelsea odmítá. S Di Matteem na téma o možném práci na delší úvazek hovořil již technický ředitel klubu Michael Emenalo, informoval dnes britský list daily Express.Chelsea se pod Di Matteem výsledkově zvedla, postoupila do finále FA Cupu, do semifinále Ligy mistrů a stále nevzdává boj o čtvrtou příčku v Premier League.

To vše nahrává úvahám, podle kterých by Di Matteo mohl ve funkci setrvat. Byť přebíral první tým po Andrém Villasu-Boasovi s tím, že ho povede jen do konce sezony.

Jenže muž, kterého si majitel klubu Roman Abramovič přeje na lavičce nejvíc, jeho nabídku odmítá. Pep Guardiola o místo v Chelsea nejeví zájem. A zůstává pro ruského bohatýra pouhým snem. Reálný není ani návrat Josého Mourinha.

I proto se Chelsea silně rozmýšlí, zda neponechat mužstvo v rukou Di Mattea, pod kterým šlape. Než schánět v létě nového člověka, o kterém by vedení klubu nebylo tak silně přesvědčené.

Setrvání Di Mattea si navíc přejí i zkušení hráči v čele s Frankem Lampardem. "Odvádí skvělou práci, výsledky hovoří samy za sebe. Klubu, který miluje, odevzdává úplně všechno," řekl anglický záložník.

Vedle Guardioly a Mourinha britská média zmiňují i jiné adepty - Laurenta Blanca, Didiera Deschampse, Joachim Löwa či Berta van Marwijka. Ti všichni jsou zahrnuti do jistého plánu B.

Vstoupit do diskuse
0
3. kolo
Články odjinud


Články odjinud