22. dubna 2012 • 19:20

Komplikace: United vedli 3:1 a 4:2, ale stejně s Evertonem ztratili

Wayne Rooney si chvíli před koncem zápasu s Evertonem otírá pot z tváře
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
Liberec - Slavia: Červená pro Pulkraba! Zbytečně zajel do Bořila a oslabil svůj tým Liberec - Slavia: Červená pro Pulkraba! Zbytečně zajel do Bořila a oslabil svůj tým

VÝSLEDKY PREMIER LEAGUE | Manchester United ztratil ve 35. kole Premier League dvoubrankové vedení a remizoval s Evertonem 4:4. Znovu tak zdramatizoval boj o titul v anglické lize, protože druhý Manchester City se mu díky vítězství 2:0 nad Wolverhamptonem přiblížil na tři body. V příštím kole "Citizens" přivítají v derby United na svém stadionu.

digi tv

Skóre divokého zápasu otevřel Everton, který na Old Trafford čeká na vítězství už od úvodního ročníku Premier League v roce 1992. Centr Tonyho Hibberta ve 33. minutě umístil umístil hlavičkou z úhlu přesně ke vzdálenější tyči Nikica Jelavič.

Čtyři minuty před přestávkou ale srovnal také hlavou Wayne Rooney a do vedení poslal tým Alexe Fergusona technicky z hranice pokutového území Danny Welbeck. Stejný hráč za tři minuty v pozici zády k brance nalezl Naniho, a ten vstřelil třetí gól.

Hosté snížili na 2:3 zásluhou voleje Marouana Fellainiho ze 67. minuty, jenže brzy nato znovu skóroval Rooney a vstřelil svůj celkově 33. gól v tomto ročníku. Na čtvrtém místě tabulky historicky nejlepších kanonýrů United předstihl s bilancí 180 branek George Besta a Dennise Violleta.

Šokující srovnání ale přišlo zásluhou dalšího gólu Jelaviče a poté Stevena Pienaara. Za "Rudé ďábly" mohl ještě rozhodnout stoper Rio Ferdinand, na svůj 450. ligový zápas ale nebude vzpomínat v dobrém kvůli zákroku bývalého brankáře United Tima Howarda.

Svěřenci Roberta Manciniho na ztrátu rivala zareagovali podle očekávání a zvítězili 2:0. Ve 27. minutě dostal City do vedení Sergio Agüero, čtvrt hodiny před koncem pak v souboji s brankářem nezaváhal Samir Nasri. Zpečetil tím také osud Wolverhamptonu, který je po třech sezonách v nejvyšší soutěži prvním sestupujícím týmem.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:
Manchester United - Everton 4:4
Branky: 41. a 69. Rooney, 57. Welbeck, 60. Nani - 33. a 83. Jelavič, 67. Fellaini, 85. Pienaar

Liverpool - West Bromwich 0:1
Branka: 75. Odemwingie

Wolverhampton - Manchester City 0:2
Branky: 27. Agüero, 74. Nasri

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

1.  Manchester City 34 29 3 2 98:25 90
2.  Manchester Utd. 34 23 5 6 65:26 74
3.  Liverpool 35 20 11 4 80:37 71
4.  Tottenham 34 20 8 6 66:31 68
5.  Chelsea 34 19 6 9 59:34 63
6.  Arsenal 34 17 6 11 66:46 57
7.  Burnley 35 14 11 10 35:32 53
8.  Leicester 34 11 11 12 49:47 44